TOP10 atrakcji Płocka według internautów

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Portal TripAdvisor prowadzi ranking atrakcji w miejscowościach na całym świecie. Można tu oceniać i recenzować atrakcje turystyczne w konkretnym mieście. Jak się okazuje, również i Płock znalazł się pod obstrzałem użytkowników portalu. Jakie według nich mamy TOP10 w naszym mieście?

wzgorze_tumskie_1969aNa pierwszym miejscu wśród atrakcji Płocka znalazło się… Wzgórze Tumskie. – Jeśli jesteś w Płocku, i tak cię nie ominie – napisał jeden z recenzentów. – Ładnie urządzony park z pięknym widokiem w sąsiedztwie średniowiecznych budowli. Nie sposób pominąć, będąc w Płocku – dodał.

– Pięknie widać Wisłę – wpisał drugi. – Lux miejsce, wysoko, stromo i bajecznie. Polecam, bo widoki szczególne. Najlepiej wybrać się rano, bo mniej ludzi – radził.

– Warto odwiedzić – ocenił kolejny internauta. – Jeżeli można polecić miejsce do podziwiania Płocka, to zdecydowanie będzie to Wzgórze Tumskie. Widok na Wisłę zachwyca – podsumował.

Fot. Mateusz Lenkiewicz

Fot. Mateusz Lenkiewicz

Drugie miejsce na liście zajmuje ZOO w Płocku. – Pięknie położone miejsce – napisał recenzent. – Koniecznie tu zajrzyj! Pewnie znajdziesz braki, pewnie powiesz – małe. To ZOO jednak dynamicznie się rozwija, jest baaardzo przyjemnie. A na pewno jest najpiękniej położonym tego typu obiektem w Polsce. Fajne atrakcje dla dzieci. Polecam – jak cały Płock – zachęca.

Kolejny wpis jest nieco mniej optymistyczny. – Zoo piękne, ale niekoniecznie dla rodzin z małymi dziećmi (z wózkami) – stwierdziła klientka płockiego ogrodu zoologicznego. – (…)Jako osoba mająca 2 małych dzieci (2 lata i 1 rok), niekoniecznie byłam zadowolona. Niestety, nie wszędzie można było dotrzeć z wózkiem, co ograniczało nasze możliwości – wyjaśniła.

– Bardzo fajne, z mnóstwem atrakcji dla najmłodszych – ocenił inny internauta. – Surykatki najśmieszniejsze, byliśmy w styczniu, więc większość zwierzaków była schowana. Miła obsługa – uczestniczyliśmy w karmieniu pingwinów. Polecamy, zoo jest fajnie położone na wzgórzu, latem sporo dodatkowych atrakcji dla dzieciaków np. zjazd linowy – napisał.

fot. Kamil Wawrzyńcak

fot. Kamil Wawrzyńcak

Nr 3 wśród 10 obiektów należących do kategorii atrakcji w Płocku to Muzeum Mazowieckie. – Zaskoczyło mnie- napisał jeden z oceniających. – W mojej ocenie, świetna i dobrze dobrana ekspozycja. Po remoncie muzeum na poziomie europejskim. Trochę chyba niedocenione przez miejscowych, ale ilu tu miejscowych? Spędziłem tu przyjemnie 4 h. Warto około 8 h i rozłożyć to na 2 dni, żeby wszystko na spokojnie przeczytać – ocenił.

– Bardzo ciekawe miejsce – zrecenzowała internautka, która przyznała płockiemu muzeum 5 gwiazdek na 5 możliwych. – W muzeum znajduje się bardzo dużo ciekawych eksponatów, oprócz ekspozycji sal, pokoi z umeblowaniem znajdziemy tam obrazy, witraże, kolekcje biżuterii czy przedmiotów codziennego użytku z czasów secesji. Wszystko pięknie wyeksponowane i oświetlone. Ja trafiłam na ekspozycję tematyczną: kartki świąteczne. Dla leniwych, lub nie korzystających ze schodów, w środku winda. Ogólnie, bardzo polecam – posumowała.

– Atrakcja na skalę europejską! – tak opisał to miejsce inny recenzent. – Doskonała wystawa “X wieków Płocka” oraz jeszcze lepsza wystawa wnętrz, dzieł sztuki i przedmiotów użytku codziennego w stylu secesyjnym. Warto poświęcić na obydwie wystawy co najmniej trzy godziny. Razem z katedrą i katedrą Mariawitów, najciekawsze miejsce w Płocku – stwierdził.

Pozostałe miejsca w ocenie internautów zajmują:
4. Płock Molo
5. Browar Tumski
6. Muzeum Diecezjalne
7. Tkalnia Zagadek Płock
8. Bar Zachęta
9. Jatomi Fitness Mosty
10. Jatomi Fitness Mazovia.

A jaki ranking atrakcji Wy stworzylibyście w Płocku? Czekamy na Wasze komentarze.

Podziel się:

3 komentarze

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji