Spotkania Filmowe i premiery w NK Przedwiośnie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

NoveKino Przedwiośnie każdego tygodnia szykuje dla nas wiele niespodzianek. Nie inaczej będzie i tym razem. W nadchodzących dniach pojawi się jedna pozycja premierowa i kolejny pokaz filmu z cyklu Spotkań Filmowych. Jednym słowem – każdy w repertuarze znajdzie coś dla siebie.

“Kobiety bez wstydu”

Ten film jest wielkim powrotem na ekrany polskich komedii romantycznych. Witold Orzechowski – reżyser filmu, doskonale wiedział, co zrobić, by połączyć zabawną fabułę z rzeczywistym obrazem, w którym każdy z nas może dostrzec swoje nieznane czasem oblicze.

Piotr zawsze zjednywał sobie płeć piękną. Nigdy nie miał problemu ze znalezieniem sposobu na kobiety. Chcąc wykorzystać swój dar, mężczyzna porzucił pracę kelnera za granicą i przeprowadził się do Warszawy, aby rozpocząć życie w tak zwanym “wielkim mieście”. Mimo braku kompetencji i wykształcenia w tym kierunku, decyduje się otworzyć gabinet terapeutyczny tylko dla pań. Kobiety z największą rozkoszą zdradzają mu swoje największe tajemnice, sekrety, a on sam daje się wciągnąć nie tylko w szereg zawiłości ich umysłów i serc, ale również w całkiem realne życiowe perypetie, związane ze swoimi “pacjentkami”. Rozkochując w sobie kolejne kobiety, wkrótce dowiaduje się, że zakochane dziewczyny są równie pociągające co niebezpieczne.

W roli głównej zobaczymy Michała Lesienia-Głowackiego. Aktor po dłuższej przerwie powraca na ekrany kinowe. Obok niego pojawi się też Joanna Liszowska, Anna Dereszowska, Weronika Książkiewicz oraz Agnieszka Warchulska.

Jak potoczą się losy bohatera i czy wybrnie on ze wszystkich zawiłości, które stanęły na jego drodze? Czy jego chęć posiadania kobiety okaże się silniejsza od zdrowego rozsądku? Jeśli jesteście ciekawi odpowiedzi na te pytania, już dziś zapraszamy do NK Przedwiośnie. Premiera filmu “Kobiety bez wstydu” odbędzie się w najbliższy piątek, 22 lipca.

Spotkania Filmowe – “Blokada”

Jak co tydzień, do repertuaru kina powracają również Spotkania Filmowe. Tym razem będziemy mogli zobaczyć dramat “Blokada”. Historia dla tych, którzy od “lekkiego” kina wolą dreszcz emocji i przeżyć.

Ten film to odkrycie zeszłorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, gdzie otrzymał aż trzy nagrody. Osiągnął prawdziwy sukces, który pozwolił mu na stałe zapisać się w pamięci widzów. W czym tkwi jego fenomen? Przede wszystkim w zaskakująco celnej i porażającej wirtualnie wizji współczesnego świata, który przenika wszechobecna atmosfera inwigilacji, zagrożenia terroryzmem i społecznego szaleństwa. Wszystko to, nawet w dzisiejszych czasach jest aktualne.

Na obrzeżach 14-milionowej metropolii, w codzienności społecznych napięć, lęku i podejrzliwości, dochodzi do długo wyczekiwanego spotkania dwóch braci, którzy nie widzieli się od ponad 20 lat. Jeden z nich – Kadir, wychodzi z więzienia pod warunkiem tajnej współpracy z policją. Od tego momentu musi zmagać się z rzeczywistością i zaskarbić sobie na nowo zaufanie pełnego podejrzeń, opuszczonego przez żonę i dzieci Ahmeta. Niby jest wszystko w porządku… Jednak żaden z braci nie zdaje sobie w pełni sprawy, że prawdziwe zagrożenie czyha bliżej, niż im się wydaje.

Co będzie dalej? Czy braciom uda się pokonać rzeczywistość i zwyciężyć z obecnym zagrożeniem? Jak potoczą się ich dalsze losy?

Spotkania Filmowe powracają do NK Przedwiośnie już w najbliższy poniedziałek, 25 lipca.

Oprócz nowych pozycji, które pojawią się w płockim repertuarze, znajdziemy również szereg innych filmów, które wciąż mają swoich wiernych widzów. Wystarczy wspomnieć chociażby o tytułach “Facet na miarę”, “Obecność 2”, “Tajemnice Manhattanu” czy też “Szajbus i pingwiny”. Jest w czym wybierać, dlatego warto zarezerwować sobie wolny czas na spędzenie go wraz z NK Przedwiośnie.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji