Remont starego płockiego mostu w tym roku? Radny pyta o mieszkańców lewego brzegu Wisły

REKLAMA

Jak zapowiedziano podczas styczniowej Sesji Rady Miasta Płocka, w tym roku planowany jest remont mostu im. Legionów Józefa Piłsudskiego w Płocku. Mieszkańcy osiedli leżących na lewym brzegu Wisły niepokoją się o sposób przemieszczania się do centrum miasta.

W odpowiedzi na interpelację radnej Teresy Kijek (Prawo i Sprawiedliwość), wiceprezydent Jacek Terebus poinformował, że Miejski Zarząd Dróg w Płocku zamierza w tym roku przeprowadzić przebudowę mostu im. Legionów Józefa Piłsudskiego.

– Zakres planowanych robót obejmuje: wymianę izolacji i nawierzchni na jezdni, wymianę nawierzchni na chodniku, wymianę urządzeń dylatacyjnych, wymianę wpustów, naprawę zabezpieczenia antykorozyjnego balustrad, barier i konstrukcji stalowej w obrębie urządzeń dylatacyjnych, zabezpieczenie antykorozyjne powierzchni betonowych – wymienia wiceprezydent.

Jak jednak zastrzegał, prace te są uzależnione od dofinansowania przez Ministra Infrastruktury przebudowy mostu ze środków rezerwy subwencji ogólnej.

PowiązaneTematy

Tomasz Kominek

Podczas styczniowej sesji Rady Miasta Płocka, radny Tomasz Kominek przypomniał, że w ostatnim czasie wielokrotnie apelowano o gruntowną modernizację tzw. „starego mostu”. Dlatego dobrą wiadomością jest, że poprawka do tegorocznego budżetu zakłada wygospodarowanie 4,5 mln zł na tę inwestycję.

– Rozumiemy, że będzie to impuls na ściągnięcie większych pieniędzy do miasta na ten cel. Stąd moje pytanie, kiedy możemy spodziewać się informacji o konkursie, z którego można pozyskać środki zewnętrzne – pytał przewodniczący klubu radnych PSL.

Poruszył również temat budowy ul. Kolejowej oraz terminu pozyskania środków na realizację tej inwestycji.

Prezydent Andrzej Nowakowski wyjaśnił, że remont mostu im. Legionów M. Józefa Piłsudskiego jest konieczny i związany jest nie tylko z asfaltem, ale i m.in. z odwodnieniem czy zabezpieczeniem elementów korozyjnych.

Andrzej Nowakowski

– Realizację uzależniamy jednak od uzyskania wsparcia z budżetu państwa, z rezerwy subwencji ogólnej. Nie jest to konkurs, lecz środki przyznawane z rezerwy – mówił podczas sesji prezydent. – Informacja, czy te środki zostaną przyznane, czy też nie, powinna być na przełomie lutego i marca. Z rozmów, które prowadzimy wynika, że w pierwszej kolejności środki z tej rezerwy są przeznaczane właśnie na mosty – wyjaśniał.

Jak dodał, wniosek będzie składany jeszcze w lutym, a dopiero podczas ogłaszania decyzji dowiemy się czy i w jakiej kwocie Płock uzyska dofinansowanie na tę inwestycję.

Podkreślił również, że modernizacja mostu wiązać się będzie z remontem al. Kilińskiego, zaplanowanym także na ten rok.

– Będą już i tak utrudnienia związane z remontem al. Kilińskiego, chcemy więc wykorzystać ten fakt i przystąpić wówczas do remontu mostu – argumentował prezydent.

Według planów, most może być zamknięty całkowicie na około 3 miesiące, co oznacza, że ruch przejmie Most Solidarności.

Ulica Kolejowa ma natomiast być realizowana ze środków własnych oraz środków z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Nie da się ukryć, że jeśli do remontu mostu dojdzie, mieszkańcy osiedli położonych na lewym brzegu Wisły, szczególnie Radziwia, będą mieli problem z przedostaniem się do centrum Płocka. Jedyną drogą pozostanie Most Solidarności, oddalony od osiedla. W tej sprawie interpelował radny Tomasz Kominek.

– W związku z interwencją mieszkańców oraz planowaną przebudową mostu (…) zwracam się z prośbą o rozważenie możliwości (przy kilkunastotygodniowym zamknięciu mostu) uruchomienia przewozów kolejowych, dzięki którym mieszkańcy sprawniej będą poruszać się z lewego na prawy brzeg Wisły – pisze Tomasz Kominek.

Jak uzasadnia, podobna sytuacja miała miejsce podczas ostatniego remontu mostu im. Legionów Józefa Piłsudskiego.

Odpowiedź na tę interpelację poznamy do 18 lutego br.

REKLAMA

Komentarze 24

 1. Do dude says:

  Więcej szacunku do starej kadry proszę a prywatny folwark to masz u siebie w domu. Nie mów głupot skoro nie masz pojęcia jak było. Jestem zniesmaczona wypowiedzą tego kogoś

 2. Kiedyś a teraz says:

  Kiedyś Pan Ostrowicki uczył młodych pracowników dobrej i efektywnej pracy na wysokim poziomie. Młoda kadra bardzo chętnie ciężko pracowała podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe. A teraz czego uczy pani Albercka młodych pracowników? Młodzi pracownicy którzy kompletnie nie znają mieszkańców i mają bardzo słabe kwalifikacje zawodowe mają przykazane obserwować starą kadrę i donosić na każdego. Jestem załamana tym co się wyrabia. Przecież w taki sposób nie da zbudować się zespołu. Pani Albercka czas już chyba na Panią.

 3. Wanda says:

  Błagam tylko nie malujcie calego mostu na szaro. A i jesli remont bedzie wygladal jak ostatnio ,to lepiej zamówić kopie u chinczykow i postawić od nowa.

 4. regionalista says:

  Jest pora aby pokazać film o moście pontonowym. Kiedyś byli ZNAKOMICI DECYDENCI. Wiedzieli CO ROBIĆ W TAKICH PRZYPADKACH.

  https://www.youtube.com/watch?v=4rR_6Lo2y1s

 5. XYZ says:

  Nie zaprzeczamy, bo nie będziemy się zniżać do waszego poziomu. Prawda już została powiedziana wiele razy i nie was już nie uratuje. Tak mi przykro.

 6. normalny says:

  A JA UWAŻAM,ŻE ONI WIEDZĄ,ŻE ON WIE I Dlatego oni wiedzą

 7. Marta says:

  Zniesmaczona jestem zachowaniem „pryzydenta” w tej sprawie. Jest wyrok i co? Wstyd, ogromny wstyd!

 8. dandys says:

  Dlaczego taka agresja w komentarzach żyjemy w tym samym mieście pewnie się mijamy w sklepach czy ulicach . Milewski zabetonował Tumską i wybudował molo z którym są stale problemy i jakoś cicho , a teraz wielkie larum . Przejdzie się ludzie po mieście i zobaczcie ile jest realizowanych inwestycji aż miło popatrzeć i tyle w temacie .

 9. patryota says:

  Kuminek zakłamańcu,
  dlaczego nie ogłaszałeś konkursu na koryto Prezesa dla swojego wafla od Faszyzmów- Sosnowskiego? Może zlikwidować niepotrzebne koryto Sosnowskiego i środki w ten sposób zaoszczędzone przeznaczyć na remont mostu.

 10. Błagam says:

  Nie dajcie zniszczyć tego domu. Panie pseudo inteligentne idźcie już do domu. 2 lata waszej błyskotliwej kariery to zbyt wiele nawet dla zdrowego człowieka. Pamiętam jak traktowały ścienne mieszkańców przed awansem. I wy nas chcecie moralności uczyć, jakieś chu..e kodeksy moralności nam do podpisu dajecie? Wyjmijcie najpierw belkę że swego oka i dopiero wtedy zabierzcie się za naszą zadrę. Święte błogosławione w mordę lepsze.

 11. RR says:

  Ty Podolcu. Wiesz dlaczego mieszkania na Podolach są drogie? Po z okien patrzysz na najpiękniejszą dzielnicę… RADZIWIE! Zapamiętaj to sobie zasrańcu, który nie masz gdzie zaparkować roweru.

 12. Joanna says:

  Bardzo dobry artykuł. Rzetelnie napisany. Niech się uczy konkurencja… Bo niektóre „gazety” piszą bzdury bez sprawdzenia informacji

 13. Joanna says:

  Bardzo dobry artykuł! Rzetelna robota. Niech się uczy konkurencja, bo niektóre „gazety” to piszą bzdury bez sprawdzenia informacji.

 14. wojtek says:

  Myślę że most pontonowy a nawet prom jak kiedyś przy Winiarach troche usprwni ruch w mieście . Jestem optymistą wiem że ludzie przeżyją i ten remont ,

 15. Mieszkaniec says:

  Czy podczas remontu ,,starego mostu”, będzie można jeździć ciągnikiem po moście Solidarności?

 16. Młoda says:

  Ludzie jak mają być zmiany na lepsze jak tu takie awantury nie da się remontować i korzystać jednocześnie!!!!!

 17. Radzwiak says:

  I pewnie pisze to człowiek którego rodzice po powodzi zostali przesiedleni na Podolski

 18. Podole says:

  Nie podoba się Radziwiakom, ze most zamkną? To niech się zawali i na żółtych pontonach będą wpływać do miasta. Albo niech się oddziela od Płocka i maja swoje małe państewko :)