Walentynki, Filmowe Ferie, Sputnik nad Polską w NK Przedwiośnie. Ale to nie wszystko…

REKLAMA

Sporo nowości, ale i stałych cykli zaplanowało na najbliższe dni NoveKino Przedwiośnie. Będzie coś dla małych i dużych kinomaniaków, a także dla zakochanych…

Lego Przygoda 2

Od 8 lutego zapraszamy na premierę „Lego Przygoda 2” w wersji 2D i 3D z dubbingiem.

„Lego Przygoda 2” to wyczekiwana kontynuacja cieszącego się uznaniem krytyków globalnego przeboju kasowego LEGO® PRZYGODA. Bohaterowie Klocburga jednoczą siły, aby wziąć udział w zupełnie nowej, pełnej akcji przygodzie i ocalić ukochane miasto. Minęło pięć lat od czasu, kiedy wszystko było czadowe. Mieszkańcy Klocburga stoją w obliczu nowego ogromnego zagrożenia. Pochodzący z kosmosu najeźdźcy LEGO DUPLO® niszczą wszystko w tak szybkim tempie, że nikt nie nadąża z odbudowywaniem.
REŻYSERIA: Mike Mitchell OBSADA: Chris Pratt, Elizabeth Banks, Will Arnett

PowiązaneTematy

Green Book

Od piątku na ekranach NK Przedwiośnie obsypana nagrodami prawdziwa historia niewiarygodnej przyjaźni „Green Book”.

Mahershala Ali jako wybitny jazzman i Viggo Mortensen w roli jego włosko-amerykańskiego szofera! Cudowna, pełna humoru, prawdziwa historia niewiarygodnej przyjaźni, zdobywca ponad 50 nagród i nominacji, jeden z największych faworytów oscarowego rozdania. Wybitny muzyk jazzowy zatrudnia jako swojego szofera byłego bramkarza z nowojorskiego klubu nocnego i wspólnie wyruszają w trasę koncertową. Wyprawa na Głębokie Południe USA da początek niewiarygodnej przyjaźni, która połączy dwa z pozoru nieprzystające do siebie światy.
REŻYSERIA: Peter Farrelly OBSADA: Viggo Mortensen, Mahershala Ali, Linda Cardellini

Planeta Singli 3

Wśród premierowych pozycji znajdzie się również „Planeta Singli 3” – kolejna odsłona przygód Ani Kwiatkowskiej i Tomka Wilczyńskiego.
Każdy ma problemy z rodziną. Tomek (Maciej Stuhr) i Ania (Agnieszka Więdłocha) wreszcie decydują się na ślub. Wesele – na prośbę Ani – odbędzie się na wsi, u krewnych Tomka, z którymi ten od pewnego czasu nie utrzymuje kontaktów. Okaże się, że jego bracia i matka są jak włoska rodzina – każda rozmowa grozi wybuchem, a od wielkiej miłości do awantury jest czasami tylko krok. Do tego matka Ani, Krystyna (Danuta Stenka), która przyjeżdża na wesele z dużo młodszym partnerem, rozmija się z wyobrażeniami matki Tomka, Jadwigi (Maria Pakulnis) o statecznej teściowej dla syna. Nie zabraknie nowych problemów w życiu weselnych gości – Oli (Weronika Książkiewicz) i Bogdana (Tomasz Karolak), których małżeństwo zostanie wystawione na ciężką próbę przez raczkującego Mikołaja, a także Zośki (Joanna Jarmołowicz), która polską wieś oglądała dotychczas tylko na Instagramie. Ale prawdziwą iskrą pod beczką prochu będzie dopiero niespodziewany przyjazd na ślub od lat niewidzianego ojca Tomka, Maksa (Bogusław Linda).
REŻYSERIA: Sam Akina, Michał Chaciński OBSADA: Maciej Stuhr, Agnieszka Więdłocha, Danuta Stenka

Filmowe Ferie: „Sekretny świat kotów”

W piątek, 8 lutego o godz. 11 w ramach Filmowych Ferii odbędzie się pokaz animacji „Sekretny świat kotów”. Na dzieci czekać będą animacje przygotowane przez Teatr Form Wielu. Bilety na seans w cenie 12 zł.

Sekretny świat kotów – Życie młodego kota Cape’a to istna sielanka. Mieszka z tatą u dobrych ludzi, gdzie niczego im nie brakuje. Państwo są przekonani, że lepiej ułożonych i grzeczniejszych kotów ze świecą szukać. Ale wkrótce odkryją, że nie do końca mieli rację! Cape to niespokojny duch, który od dziecka marzy o wielkiej przygodzie. Gdy usłyszy opowieść o mitycznej kociej krainie, postanowi wbrew rodzicielskim zakazom wyruszyć w drogę. Wielki świat okazuje się bardziej skomplikowany i niebezpieczny niż mały kotek sobie wyobrażał. Na szczęście z pomocą Cape’owi rusza tata, który musi porzucić kanapowy tryb życia i przypomnieć sobie, jak to było być młodym dachowcem. Po drodze dołącza do niego urocza kotka, Miau i pewna postrzelona papuga. Wkrótce mały Cape odkryje to, o czym marzą wszystkie koty. Ale czy będzie to owa tajemnicza kraina, to się dopiero okaże.

XII Sputnik nad Polską

W dniach 8-14 lutego zapraszamy codziennie o godz. 18 na pokazy w ramach festiwalu filmów rosyjskich XII Sputnik nad Polską. Bilety w cenie 18 zł.

Harmonogram seansów:

  • 08.02 – „Głębokie rzeki” napisy
  • 09.02 – „Serce świata” napisy
  • 10.02 – „Ambiwalencja” napisy
  • 11.02 – „Dwoje” napisy
  • 12.02 – „Trener” napisy
  • 13.02 –”Lili” napisy
  • 14.02 – „Animator” napisy.

Bajkoranki: Miśków 2-óch w Nowym Jorku

W sobotę i niedzielę (9-10 lutego)  o godz. 11 w ramach Bajkoranków zapraszamy na animację „Miśków 2-óch w Nowym Jorku”. Po seansie zapraszamy na animacje przygotowane przez Teatr Form Wielu. Bilety na seans w cenie 12 zł.

Mianowany na króla Arktyki, sympatyczny Misiek powraca do Ameryki. W Nowym Jorku ma odebrać największe z możliwych odznaczeń – Wielki Klucz do Miasta. Na uroczystą galę Misiek stawia się w towarzystwie syna, Juniora, trójki rozbrykanych lemingów oraz dawno niewidzianych przyjaciółek, Olimpii i Very. Niestety w trakcie imprezy ktoś kradnie Wielki Klucz, a wkrótce po tym do telewizji trafia nagranie, na którym widać naszego bohatera rabującego nowojorskie banki. W jednej chwili, z ulubieńca Ameryki, Misiek staje się najbardziej poszukiwanym zwierzakiem w kraju. A to nie koniec kłopotów, bo z rodzinnego bieguna docierają do Miśka niepokojące wieści. Okazuje się, że bezduszny biznesmen planuje rozpuścić lodowce i zabutelkować całą powstałą z nich wodę. Czy uda się go powstrzymać, zanim ostatni lodowiec zamieni się w zgrzewkę mineralnej?

Spotkania Filmowe: Eter

W poniedziałek o godz. 18.30 widzów Spotkań Filmowych zapraszamy na „Eter” w reżyserii Krzysztofa Zanussiego. Bilety na seans w cenie 15 zł. Przed seansem NK Przedwiośnie zaprasza na herbatę i ciastko.

„Eter” – Początek XX wieku, Podole. Lekarz (Jacek Poniedziałek) pasjonuje się eterem – substancją uśmierzającą ból i odbierającą świadomość, tajemniczą i śmiertelnie niebezpieczną. Gdy ofiarą jej działania pada młoda dziewczyna, lekarz zostaje skazany na śmierć. Niespodziewanie udaje mu się uniknąć stryczka. Doktor znajduje pracę w zaborze austriackim, w wojskowej twierdzy dowodzonej przez komendanta (Andrzej Chyra). Poza oficjalną praktyką, na własną rękę ponownie zaczyna prowadzić coraz dziwniejsze eksperymenty: na żywych i na umarłych. Obsesyjnie doskonali swoją wiedzę o eterze pozwalającym manipulować bólem, pożądaniem i wolą poddanych mu ludzi. Jaką cenę przyjdzie mu zapłacić za próbę zawładnięcia ludzkim umysłem?
REŻYSERIA: Krzysztof Zanussi OBSADA: Jacek Poniedziałek, Andrzej Chyra

Portret Kobiety: Planeta Singli 3

We wtorek 12 lutego o godz. 18:00 w ramach Portretu Kobiety odbędzie się pokaz filmu „Planeta Singli 3”. Przed seansem NK Przedwiośnie zaprasza na tradycyjną herbatę i ciastko od Lekkiego Ciacha. Bilety na seans w cenie 15 zł. Cykl wspiera Miasto Płock.

„Planeta Singli 3” – Każdy ma problemy z rodziną. Tomek (Maciej Stuhr) i Ania (Agnieszka Więdłocha) wreszcie decydują się na ślub. Wesele – na prośbę Ani – odbędzie się na wsi, u krewnych Tomka, z którymi ten od pewnego czasu nie utrzymuje kontaktów. Okaże się, że jego bracia i matka są jak włoska rodzina – każda rozmowa grozi wybuchem, a od wielkiej miłości do awantury jest czasami tylko krok. Do tego matka Ani, Krystyna (Danuta Stenka), która przyjeżdża na wesele z dużo młodszym partnerem, rozmija się z wyobrażeniami matki Tomka, Jadwigi (Maria Pakulnis) o statecznej teściowej dla syna. Nie zabraknie nowych problemów w życiu weselnych gości – Oli (Weronika Książkiewicz) i Bogdana (Tomasz Karolak), których małżeństwo zostanie wystawione na ciężką próbę przez raczkującego Mikołaja, a także Zośki (Joanna Jarmołowicz), która polską wieś oglądała dotychczas tylko na Instagramie. Ale prawdziwą iskrą pod beczką prochu będzie dopiero niespodziewany przyjazd na ślub od lat niewidzianego ojca Tomka, Maksa (Bogusław Linda).
REŻYSERIA: Sam Akina, Michał Chaciński OBSADA: Maciej Stuhr, Agnieszka Więdłocha, Danuta Stenka

Rodzinne Oglądanie: Mia i biały lew

W środę, 13 lutego o godz. 16, w ramach Rodzinnego Oglądanie zapraszamy na film familijny „Mia i biały lew”.

Dzieciństwo 10-letniej Mii zmienia się w wielką przygodę, kiedy jej rodzice postanawiają przenieść się z zatłoczonego Londynu do Afryki, aby w jej sercu prowadzić niezwykłą farmę. Pewnego dnia na świat przychodzi tam piękne i jedyne w swoim rodzaju białe lwiątko o imieniu Charlie. Tak zaczyna się historia niesamowitej przyjaźni między dziewczynką i wyjątkowym zwierzęciem. Kiedy Mia kończy 14 lat, a Charlie dorasta i staje się potężnym lwem, jej ojciec podejmuje trudną decyzję. Dziewczynka będzie musiała pożegnać się ze swoim dzikim przyjacielem raz na zawsze. Mia za nic w świecie nie chce na to pozwolić. Próbując uratować Charliego, decyduje się na ucieczkę w nieznane. Wspólnie z białym lwem opuszcza rodzinną farmę i wyrusza na poszukiwanie nowego domu dla przyjaciela. Będzie to decydujący test ich przyjaźni, ale też największa przygoda w życiu Mii i potężnego króla zwierząt.
REŻYSERIA: Gilles de Maistre OBSADA: Daniah De Villiers, Melanie Laurent, Langley Kirkwood

Walentynki w NK Przedwiośnie

W czwartek, 14 lutego zapraszamy do świętowania Walentynek w NoveKino Przedwiośnie. Przed wybranymi seansami odbędą się konkursy HAPPY SEATS. Wśród widzów zostaną rozlosowane nagrody dla Par. W barze Kina będą czekać promocje na zestawy dla par oraz słodkie niespodzianki.

Zamieść życzenia miłosne w PetroNews. Dla najpiękniejszego – Walentynki w NK Przedwiośnie!

Ponadto w repertuarze wciąż pozostają:

  • „Miszmasz Kogel Mogel 3” – Kasia nadal mieszka we wsi Brzózki i walczy z niechcianym zalotnikiem Staszkiem Kolasą. Do Polski wraca niespodziewanie jej syn Marcin;
  • „O psie, który wrócił do domu” dubbing – Poruszająca historia Belli – psa, który pokonał 400 mil, by odnaleźć swojego ukochanego właściciela. Film na podstawie jednej z bestsellerowych książek W. Bruce’a Camerona, najsłynniejszego pisarza snującego opowieści o zwierzętach;
  • „Mia i biały lew” dubbing – Dziesięcioletnia Mia przenosi się wraz z rodziną z Londynu do Afryki. Zaaklimatyzować w nowym środowisku pomoże jej biały lewek.