Na rondzie przewróciła się cysterna z gazem. Obwodnica odcięta

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W poniedziałek rano na drodze wojewódzkiej 567 przewróciła się cysterna, przewożąca gaz LPG. Jak zapewnia straż pożarna, nie ma zagrożenia wycieku czy zapalenia się gazu, jednak zablokowany jest wyjazd zarówno w stronę ronda Wojska Polskiego, jak i w stronę Staroźreb.

Do zdarzenia doszło 7 listopada ok. godz. 9.30. – Na rondzie przy budowanej obwodnicy Płocka przewróciła się cysterna z gazem LPG – potwierdził Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Według wstępnych ustaleń, prawdopodobnie kierowca jechał za szybko – wyjaśnił.

W zdarzeniu nikt nie został ranny, nie doszło również do rozszczelnienia cysterny. – Nie ma żadnego zagrożenia – podkreślał Krzysztof Piasek.

Na miejscu jest straż pożarna, która zablokowała dojazd do miejsca zdarzenia.

– Cysterna nie posiada uszkodzeń płaszcza, więc nie zagraża wyciek gazu – powiedział rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Płocku Edward Mysera. – Na miejsce przyjechała grupa chemiczna PSP Płock, 16 osób, która przepompowała już paliwo z cysterny, służące do zasilania silnika, żeby nie przenikało do gleby. Zabezpieczyła też miejsce zdarzenia i przygotowuje teren pod prace związane z podniesieniem cysterny – wyjaśnił.

Obecnie strażacy czekają na firmę specjalistyczną z Gąbina, z którą wspólnie spróbują podnieść cysternę z ładunkiem. Dopiero wówczas będą decydować o konieczności częściowego przepompowania gazu. Problem polega na tym, że cysterna przewróciła się na stronę, po której są zawory, więc przepompowanie gazu jest utrudnione. Będzie można to zrobić dopiero po podniesieniu cysterny.

Ważna informacja dla kierowców: odcięta została droga wojewódzka 567 od ronda w stronę Staroźreb oraz wyjazd w kierunku ronda Wojska Polskiego na nowy most. Utrudnienia mogą potrwać 3-4 godziny.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji