Zbliża się najbardziej intensywny okres w roku – jego końcówka. Przed nami szaleństwo świątecznych zakupów, Wigilia, Święta Bożego Narodzenia, bale sylwestrowe. A zaraz po tym czeka nas nowy rok, w którym jednym z bardziej przydatnych produktów jest… kalendarz. To dzięki niemu wiemy, kiedy zaplanować urlop i pamiętamy o urodzinach najbliższych. A jak sprawić, żeby kalendarz był wyjątkowy? Mamy na to sposób, a dla Was konkurs, w którym do wygrania jest specjalny kalendarz!

Elektronika wkroczyła w nasze życie z impetem, mimo tego jednak nadal lubimy w papierowym kalendarzu zapisywać ważne dla nas daty. Odwiedziliśmy firmę Partner Premium w Płocku, aby zobaczyć, jakie mamy możliwości wyboru tego przydatnego gadżetu, który – jak się okazuje – może być wyjątkowym prezentem.

Różne rodzaje, wzory kolory…

kalendarze-partner-premium-11W ogromnej hali Partner Premium zaskakuje nas kaskada kolorów i wzorów kalendarzy. – Przede wszystkim mamy różnego rodzaju kalendarze książkowe – tłumaczy pani Andżelika, zajmująca się marketingiem w spółce. – Charakteryzuje je nie tylko szeroka gama kolorystyczna czy format, ale i układ w środku, który może być dzienny, tygodniowy czy dwutygodniowy – wyjaśnia. Nietypowe są kalendarze nauczycielskie, w których rok zaczyna się… we wrześniu.

kalendarze-partner-premium-9Wybór jest naprawdę ogromny. Jeśli wybieramy kalendarz książkowy, do dyspozycji mamy zarówno standardowy kalendarz A5, jak i A4 czy B5. Zachwycają możliwości kolorystyczne. Nie są to już tylko brązy, czernie, granaty czy butelkowe zielenie, ale cała gama barw, wzorów i materiałów. – Możemy wybrać kalendarz z oprawą Vivella: skóropodobną okleiną, półmatową, miękką i aksamitną, okładka Nebraska to okleina skóropodobna z lekkim satynowym połyskiem, oprawa Denim jest matowa z prążkowaną strukturą, oprawa Acero – ze strukturą drewna, oprawa Passo z przeszyciem paska pionowego, oprawa Albit, czyli gładka, w jednolitym kolorze. Jest też oprawa soft kolorowa, drukowana okleina graficzna, powlekana specjalną aksamitną folią – wymienia pani Andżelika.

kalendarze-partner-premium-14Ale to nie wszystko. Na wyjątkowe okazje, możemy podarować kalendarz w oprawie ze skóry naturalnej, która również występuje w wielu wariantach. Mamy więc oprawę klejona – szytą drutem, oprawę twardą, miękką okładkę w wersji flexi albo okładkę zmiękczaną pianką.

Do wyboru jest także kolor kartek w środku – może być śnieżnobiały lub kremowy, matowy lub błyszczący. Jeśli chcemy mieć kalendarz zamknięty, również jest taka możliwość – są np. zamykane na magnes czy na gumkę. Możemy zażyczyć sobie także indywidualną tasiemkę czy metalowe narożniki, albo na przykład uchwyt na długopis, wkładkę reklamową czy obszycie wzdłuż krawędzi. Tak naprawdę ogranicza nas tu jedynie wyobraźnia.

kalendarze-partner-premium-28Oczywiście, oprócz kalendarzy książkowych, w Partner Premium możemy kupić również inne rodzaje – od najmniejszych kalendarzy kieszonkowych (w formacie B6, A6, A7), poprzez biurkowe (pionowe i poziome, również w oprawie przeszywanej oraz oprawie Vivella ze skóropodobną okleiną), ścienne trójdzielne, jednoplanszowe, wieloplanszowe, kalendarze reklamowe z miejscem na całoroczny nadruk reklamowy, a nawet kalendarz z możliwością samodzielnego kolorowania grafik.

Są też biuwary, czyli podkłady na biurko z kalendarzem, na którym możemy zapisywać różnego rodzaju notatki. Nie brakuje tradycyjnego kalendarza bloczkowego (tzw. zdzierak), który często wisi w polskich kuchniach. Najtańszy kalendarz możemy mieć już od 3,99 zł (kieszonkowy), najdroższy, ze skóry, za 193 zł.

Nasz własny wzór na okładce

nadruk-partner-premium-4W Partner Premium możemy dodatkowo spersonalizować nasz kalendarz (książkowy lub biurkowy w oprawie skóropodobnej) i sprawić, że będzie wyjątkowym gadżetem dla nas lub specjalnym prezentem dla kogoś. Jak to zrobić?

– Mamy dwie możliwości: tłoczenie lub grawer laserowy – mówi pan Robert, zajmujący się m.in. wykonywaniem personalizacji kalendarzy. – Przy tłoczeniu, najpierw robimy odlew matrycy, którą przyczepiamy do podstawy maszyny tłoczącej. W zależności od kalendarza, maszyna nagrzewa matrycę. Ustawiamy siłę nacisku, opuszczamy maszynę i naciskamy na okładkę kalendarza – objaśnia.

nadruk-partner-premium-11W przypadku grawerowania, mamy większe możliwości wybrania wzoru. – Różnica między tłoczeniem a grawerowaniem jest taka, że przy tłoczeniu ugniatamy okładkę, natomiast podczas grawerowania zdzierana jest wierzchnia warstwa, odsłaniając kolor, który znajduje się pod spodem – tłumaczy pan Robert. – Kolory zależą od producenta, jakiego koloru użyje jako wypełnienie – dodaje.

A w jaki sposób laser “wie” co ma grawerować? – Wzór przesyłany jest z komputera. Warunkiem jest przekazanie nam odpowiedniego wzoru postaci wektorowej, która ma najlepszą jakość – wyjaśnia. W ten sposób możemy grawerować również na innych materiałach, np. drewnie.

Konkurs

Firma Partner Premium przygotowała dla naszych czytelników wyjątkową niespodziankę. Biorąc udział w naszym konkursie, możecie zdobyć kalendarz z własnym grawerem!

Aby otrzymać taki kalendarz, należy ułożyć krótki wierszyk ze słowami “kalendarz” i “Partner Premium” i przesłać go na nasz KONTAKT.

nagrodyZ nadesłanych prac jury, złożone z przedstawicieli Partner Premium i redakcji PetroNews, wybierze autora najlepszego wierszyka, który otrzyma spersonalizowany kalendarz na 2017 rok. Na prace czekamy do 13 listopada (do końca dnia). Zwycięzcę o nagrodzie powiadomimy e-mailowo. W zgłoszeniu nie zapomnijcie o podaniu imienia, nazwiska, prawidłowego adresu e-mail i numeru telefonu.

Pełen regulamin konkursu znajduje się w siedzibie Partner Premium przy ul. Granicznej 46.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji