Na jazzowo w MDK

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Koncert „Łukasz Borowicki Trio” odbędzie się 13 października o godz. 19 w Młodzieżowym Domu Kultury w Płocku. Usłyszymy wówczas młodego jazzowego muzyka i kompozytora, pochodzącego z naszego miasta.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Łukasz Borowicki jest gitarzystą i kompozytorem jazzowym, pochodzącym się Płocka. Obecnie aktywny jest zarówno na scenie polskiej, jak i duńskiej. Zajął pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie gitarzystów jazzowych Guitar City 2008, zdobył również nagrodę dla najlepszego solisty podczas konkursu “Nadzieje Warszawy”.

Jest absolwentem duńskiego konserwatorium muzycznego Syddansk Musikkonservatoriem (w klasie gitary oraz kompozycji) oraz Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (tzw. “Bednarska”).

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

W 2014 roku ukazała się jego debiutancka płyta “Łukasz Borowicki Trio People, Cats & Obstacles”, dobrze przyjęta przez krytyków muzycznych, o której można było przeczytać i usłyszeć w polskich oraz duńskich mediach jazzowych. W tym roku ukazała się jego druga płyta “Wandering flecks”, nagrana wraz z międzynarodowym, polsko-duńskim kwartetem złożonym z aktywnych muzyków, absolwentów duńskich konserwatoriów muzycznych. Na najnowszym krążku można usłyszeć autorski współczesny jazz czerpiący swoją inspirację z bogatej tradycji muzyki jazzowej – zarówno amerykańskiej jak i europejskiej – w formacie dość tradycyjnym (trąbka/flugelhorn, gitara, kontrabas i perkusja).

Podczas płockiego koncertu pn. “Łukasz Borowicki Trio”, razem z Łukaszem (gitara) zagrają Mariusz Praśniewski (kontrabas) i Karol Domański (perkusja).

mag

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji