Światowy jazz z Arturem Dutkiewiczem [ZDJĘCIA]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W piątkowy wieczór, 7 listopada, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki gościł jednego z najwybitniejszych polskich pianistów jazzowych, zwanego niekiedy ambasadorem polskiego jazzu – Artura Dutkiewicza.

Artysta i towarzyszący mu na kontrabasie Michał Barański oraz na perkusji Łukasz Żyta zaprezentowali w kameralnych warunkach utwory z najnowszej płyty tria – „Prana”. Niezbyt licznie, niestety, zgromadzona w Sali widowiskowej POKiS-u publiczność miała okazję zapoznać się z jazzem na najwyższym poziomie. Artur Dutkiewicz pokazał, dlaczego jest tak cenionym na świecie artystą, który potrafi poruszać się nie tylko w klasycznej muzyce jazzowej, ale ma swój własny, niepowtarzalny styl. Potrafi połączyć słowiańską śpiewność „Polish Mazurka” z rytmem współczesnego jazzu w utworze tytułowym „Prana”. Przywołuje też w swojej muzyce bluesowe korzenie jazzu, czego przykładem jest „Wuj Tomek” – utwór poświęcony pamięci legendarnego saksofonisty Tomasza Szukalskiego, z którym Artur Dutkiewicz występował przez wiele lat.

Wydarzenie, które odbyło się w ramach cyklu „Kawiarnia jazzowa”, był gratką dla miłośników tego rodzaju muzyki, a przy okazji zapowiedzią następnych wielu wrażeń w kolejnych odsłonach „Kawiarni”.

RgD

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji