Miał ponad 3 promile. Uderzył w samochód

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kompletnie pijany motorowerzysta doprowadził do wypadku na drodze wojewódzkiej nr 573. Badanie wykazało, że w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło w piątek, 14 lipca około południa w miejscowości Dobrów (pow. gostyniński), nieco ponad pół godziny drogi od Płocka.

– Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że 51-letni kierowca volvo zatrzymał się na poboczu drogi, widząc, że nadjeżdżający z naprzeciwko motorowerzysta może doprowadzić do zdarzenia – informuje gostynińska policja. – Niestety, 56-letni mieszkaniec Oporowa, poruszając się skuterem, uderzył z impetem w samochód. Na skutek poniesionych obrażeń motorowerzysta został przewieziony do szpitala, gdzie badania wykazały ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Kierowca volvo był trzeźwy. Policjanci ustalają okoliczności tego zdarzenia – wyjaśniają w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyninie.

Jak przypominają, motorowerzyści zaliczają się do grupy niechronionych użytkowników dróg, a zdarzenia z ich udziałem zazwyczaj doprowadzają do poważnych obrażeń. – Nie kierujmy jakimkolwiek pojazdem będąc pod działaniem alkoholu, jak też w stanowczy sposób reagujmy, gdy widzimy, że osoba pijana chce prowadzić pojazd – ostrzegają policjanci.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji