Konwencja wyborcza PiS w Płocku. Beata Szydło: Priorytetem są sprawy zwykłych Polaków [FILM]

REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość w Płocku zaprosiło we wtorek na konwencję wyborczą, której gościem specjalnym była wicepremier Beata Szydło.

25 września w Centrum Edukacji Grupa ORLEN odbyła się konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości w Płocku, podczas której oficjalnie przedstawiono kandydatów do Rady Miasta Płocka oraz do sejmiku mazowieckiego z tego ugrupowania, a także kandydatkę na prezydenta Płocka, Wiolettę Kulpę.

Najpierw jednak głos zabrała była premier Beata Szydło, która zachęcała do uczestnictwa w wyborach 21 października. – To są ważne wybory dla każdego z nas – podkreślała. – Są ważne dla naszej małej ojczyzny – dodała.

PowiązaneTematy

Mówiła, że Prawo i Sprawiedliwość jest otwarte na dyskusję. Nawiązała do osób, które zebrały się przed wejściem i pikietowały z egzemplarzami Konstytucji RP, mówiąc, że każdy ma prawo mieć do swojego zdania i ważne jest, aby te osoby chciały rozmawiać, a nie tylko wszczynać awantury.

Beata Szydło zaznaczyła, że program przedstawiony przez PiS w 2015 roku jest napisany przez samych Polaków, w których głosy wsłuchiwali się politycy tego ugrupowania. – Przez trzy lata ten program jest konsekwentnie realizowany. Dotrzymujemy słowa i tak samo dotrzymają słowa osoby, które startują w wyborach samorządowych – podkreśliła.

Dodała, że krytycy też są potrzebni. – Musimy się wzajemnie słuchać, zawsze jest miejsce przy stole. Jeżeli mamy różne zdanie, siądźmy do stołu i porozmawiajmy – zachęcała wicepremier. – Rząd potrzebuje w samorządzie partnerów, którzy będą potrafili skorzystać z różnych programów – tłumaczyła Beata Szydło.

– Płock ma niezwykłą szansę na to, by stać się miastem przyszłości, miastem rozwoju. Postawcie na drużynę Prawa i Sprawiedliwości – podsumowała wicepremier.

Kandydatka na prezydenta Płocka, Wioletta Kulpa przedstawiła kilka punktów programowych PiS, nawiązując do zachowania aktualnego prezydenta Płocka. – Nie chcemy prezydenta, który jest uwikłany w jedną grupę polityczną. Prezydent ma być dla wszystkich płocczan – podkreślała.

Przytaczała dane statystyczne, mówiące o zmniejszającej się liczbie płocczan, mówiła o konieczności zapobiegania temu zjawisku. – Jeden z naszych filarów programowych to rozwijanie średnich i małych przedsiębiorców, to nasza przyszłość. Chcemy, aby Płock rozkwitł pod kątem gospodarczym i dlatego chcemy rozmawiać, a nie kłócić się – mówiła.

Tłumaczyła, że rozwoju przedsiębiorczości nie będzie, jeśli rozwój komunikacyjny nie będzie dużym, sztandarowym programem dla Płocka. Dziękowała za wpisanie Płocka w projekt Centralnego Portu Komunikacyjnego. – Na co nam wyremontowany dworzec, jeśli możemy z niego pojechać tylko do Sierpca i Kutna? – pytała retorycznie.

Przypomniała kolejny pomysł dla Płocka – darmową komunikację dla mieszkańców. – Są na to pieniądze i ona będzie – podkreślała. – Efekt jest taki, że jeśli wprowadzimy te trzy filary w życie, to jesteśmy zachęcić mieszkańców do zostania tutaj i powrotu po studiach – mówiła Wioletta Kulpa. – Zawalczmy o młodych ludzi! – dodała.

Przytoczyła także pomysł z poniedziałkowej konferencji prasowej na stworzenie w Płocku Miejskiego Centrum Stomatologicznego oraz Centrum Profilaktyki i Diagnostyki Onkologicznej, jak również zakładu opieki leczniczej.

Podkreślała, że inwestycje powinny być planowane racjonalnie. – Inwestycje mają nam ułatwić życie, a nie utrudnić poprzez stanie w korkach na obwodnicy – zauważyła.

– Chcemy otworzyć nową kartę w płockim samorządzie. To są ludzie, którzy reprezentują różne środowiska, ale są przede wszystkim uczciwi. Mam nadzieję, że nasze hasło: „Uczciwość, Rozwój, Płock” jest w stanie państwa przekonać do tego, że możemy razem rozwijać to miasto. Postawmy na drużynę Prawa i Sprawiedliwości – podsumowała Wioletta Kulpa.

Szefowa płockiego PiS zaprezentowała następnie kandydatów do Rady Miasta Płocka. Kandydatów do sejmiku wojewódzkiego przedstawił natomiast senator Marek Martynowski.

REKLAMA

Komentarze 22

 1. patryota says:

  Głosuj na PiSdzielców a pieniądze pójdą na zmianę kolejnych ulic na Faszystowskich zbrodniarzy z NSZ współpracowników Gestapo. Wybudują kolejne mola wzdłuż Wisły, mosty bez dróg dojazdowych i wiele innych atrakcji jak za kuzyna Pulpy sławnego Milewskiego zwanym Łukaszenko

 2. Rocky says:

  Czemu Pan plan chowa głowę w piasek parking na ul. Gałczyńskiego/Jaśminowa ukończony czy nie należałoby przeciąć wstęgę. Włodarz MP nawet nie potrafi kłamać po prostu dziadostwo tylko to potrafi robić. Obiecywać, ściemniać tylko to potrafi i uciekać przed mieszkańcami osiedla Miodowa. Tu nic Pan nie zrobiłeś od lat tych mieszkańców nie szanujecie za to mieszkańcy uszanują was 21.10.

 3. petropolis says:

  Płocczanie kochają sciezki rowerowe andrzejka i lubia stać w korkach – miasto cud – druga irlandia

 4. Płocczanin1979 says:

  Tak czytam te komentarze i jestem w szoku….
  Serio Płocczanie wspierają Polaków przez duże PO? Masakra. Oni mięli już swoje 5minut może nawet lat… Dajmy szansę komuś innemu. A tak na marginesie…. Kto i kiedy napisał naszą aktualną konstytucję? Może pora ją zmienić? Jak również wiele innych spraw w tym kraju.
  Pozdrawiam serdecznie logicznie myślących rodowitych Płocczan

  • gość says:

   może na władzę, która nie szanuje Konstytucji, tylko wybiera sobie których praw przestrzegać ,a których nie? faktycznie – logika Kalego

 5. Lecta na galę za 3 dychy żeby było says:

  Mając na uwadze to że wartość kobiety została wyceniona przez firmę na 30 zł więc pytanie czy męstwo jest sumą wartości kobiety? A gdyby wyceniono na 100 zł to czy wartość kobiety i męstwo by wzrosły?

 6. łowca kłamideł says:

  szydło mówiła, że „Prawo i Sprawiedliwośc jest otwarte na dyskusję” KŁAMSTWO, KŁAMSTWO, KŁAMSTWO
  Kłamidło, widzieliśmy to, jak wyrzuciłas ponad milion podpisów przeciw antyreformie edukacji do kosza
  Kłamidło, widzieliśmy to, jak twoja minister zalewska po wielu naleganiach w końcu zaprosiła nauczycieli do Warszawy na rozmowy, sama wyznaczyła miejsce i termin i NIE PRZYSZŁA !!!!!!
  Kłamidło, Polacy już 3 lata obserwują wasze OTWARCIE NA DYSKUSJĘ- ogrodzenia, barierki, nie dawanie posłom opozycji głosu w sejmie, uchwalanie wszystkiego za plecami Polaków!

  • bleeeeee says:

   Następny troll PO-wsko UB-ywatelski. A może urzędnik UM Płock dorabia do pensyjki. Chociaż byście styl zmienili, a nie wklejacie te same teksty, wstyd targowico !!!!!!!!!

   • Włodek says:

    Kłamstwo ma krótkie nogi. Przyjdzie czas , że drugi sort was rozliczy. Wstyd.

  • Ewa A. says:

   …Jesteśmy otwarci na dyskusję, rozmowy na argumenty, a nie awantury, ten język jest nam obcy ….

 7. Polska nigdy ci tego nie zapomni, a rachunek wystawi na pewno! says:

  Szydło! Czy ty się Boga nie boisz, że tak oszukujesz i okradasz ten biedny Naród Polski? Czy ci nie wstyd, że:
  – oszukałaś Naród mówiąc o 500 zł na KAŻDE dziecko, a dałaś na niektóre? ty TYLKO KŁAMIESZ !!!!
  – okradasz Polskę i Polaków, przyznając sobie i bandzie swoich k