Komedia na początek sezonu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jesień zwiastuje jednocześnie powrót spektakli w Teatrze Dramatycznym. Jako pierwszą premierę nowego sezonu teatralnego 2016/2017 w Płocku, zobaczymy sztukę Josepha Kesselringa zatytułowaną „Arszenik i stare koronki”.

plakat-arszenik-kopiaCzarna komedia o dwóch niesłychanie serdecznych i pomocnych staruszkach, mieszkających w pobliżu cmentarza, biła rekordy popularności na Broadwayu. Jej popularność w latach czterdziestych sprawiła, że powstała wersja ekranowa, a główną rolę męską powierzono samemu Cary Grantowi. Cała Polska zakochała się z kolei w wersji wyreżyserowanej przez Macieja Englerta w kryminalnej serii Kobra.

Płocki spektakl wyreżyserował Marek Mokrowiecki, dyrektor teatru. W rolę uroczych, choć nieco demonicznych staruszek wcielą się Grażyna Zielińska, niezwykle popularna za sprawą licznych ról serialowych i filmowych oraz Hanna Zientara, znana aktorka naszego teatru, której wiele znakomitych kreacji scenicznych od lat podziwia wierna publiczność. W roli ich siostrzeńca wystąpi Szymon Cempura.

Utrzymana w klimacie kryminałów Agathy Christie komedia bawi do łez. Jeżeli ktoś ma ochotę pośmiać się serdecznie na koniec weekendu, to jest to znakomita propozycja spędzenia wieczoru. Spektakl rozpocznie się w niedzielę, 18 września, o godzinie 19 w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku.

mag

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji