REKLAMA

Czytelniczka: W przedszkolu jest duszno, z dzieci leje się pot…

REKLAMA

– Chciałabym, aby Państwo napisali artykuł o przedszkolu przy ulicy Kochanowskiego 7 – napisała do nas czytelniczka. – Jest to nowe przedszkole, dzieci tam przebywają i w małych, i w dużych pomieszczeniach. Jest tam bardzo gorąco, duszno, kiedy odbieram dzieci są całe mokre, leje się z nich pot, a to prowadzi do chorób – obawia się mama przedszkolaka.

Nasza czytelniczka twierdzi, że w te gorące dni dyrektor przedszkola zakazała otwierania okien, nic też nie robi z tym, że w salach jest tak duszno. – Dla dzieci jest naprawdę niebezpieczne, gdyż dziecko może zasłabnąć albo i gorzej. Martwię się, ponieważ ja sama kiedy tam wchodzę, od razu to odczuwam, a dzieci tam są godzinami – martwi się płocczanka.

Zapytaliśmy w urzędzie miasta, który nadzoruje miejskie przedszkola, jak wygląda sytuacja w placówce przy ul. Kochanowskiego.

– Nie jest prawdą, iż dyrektor przedszkola zakazała otwierania okien w placówce – informuje Konrad Kozłowski z zespołu współpracy z mediami. – Okna w przedszkolu są systematycznie otwierane. Na bieżąco jest także prowadzony monitoring temperatury w pomieszczeniach, w których przebywają dzieci – dodaje.

Jak się okazuje, w sierpniu br. w przedszkolu oklejono nawet szyby folią zabezpieczającą przed nadmiernym ogrzaniem. – Z wyjaśnień Dyrektora Miejskiego Przedszkola nr 29 w Płocku wynika, iż jedynie w dniu 8 września br., na prośbę Prezes Spółki Inwestycje Miejskie, okna w salach zostały zamknięte, w celu zaobserwowania wpływu ich zamknięcia na temperaturę w pomieszczeniach. W tym dniu wszystkie pomieszczenia zostały następnie przewietrzone w godz. 6-9. Poza tym przypadkiem, okna w placówce są systematycznie otwierane – zapewnia Konrad Kozłowski.Urzędnik przyznaje jednak, że oklejenie szyb nie zabezpieczyło obiektu przed anomaliami pogodowymi w wystarczający sposób. – Obecnie prowadzony jest monitoring temperatur w salach pobytu dzieci. Zapewniam, że dokładamy wszelkich starań w celu znalezienia optymalnego rozwiązania problemu, związanego z występowaniem wysokiej temperatury w niektórych pomieszczeniach podczas upałów – mówi przedstawiciel ratusza.

Przypomnijmy, że przedszkole przy ul. Kochanowskiego powstało w 2014 roku. Budynek jest nowoczesny, wyposażony w monitoring oraz windę, a także zbiorniki na deszczówkę, wkopane w ziemię ogrodu okalającego budynek. Woda z nich wykorzystana jest do spłukiwania w toaletach oraz podlewania roślin, będących na terenie placówki. Placówka mieści osiem oddziałów oraz blok żywieniowy. Koszt budowy wyniósł ponad osiem milionów złotych.

Nowe przedszkole jest ekologiczne [ZDJĘCIA]

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Kamil says:

    Od początku było wiadomo że to „gówniane” przedszkole i nieekonomiczne w „prowadzeniu”. Jakiś idiota architekt i następny idiota ze strony miasta zaakceptował projekt nad którym zachwycano się że przypomina „projekt liścia”. Niski poziom wykonania i dziesiątki usterek. Ze względu na sposób finansowania koszt przedszkola dla miasta taki że można by za te pieniądze wybudować dwa, bez jasełek, z niskim kosztem utrzymania. Pajace mówią o jakimś monitoringu, zamykaniu okien, pomiarach temperatury. Od początku było wiadomo że projekt wentylacji i klimy jest spierdolony ale nie docierało to do kierownictwa Inwestycji Miejskich. Co woda z deszczówki i kible mają do temperatury w pomieszczeniach. Niech prasowi z urzędu miasta się nie ośmieszają !!!!!!!!!!!

  2. 123 says:

    ,,Sorry, taki mamy klimat” :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU