Już tylko miesiąc został do Cross Duathlonu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pod koniec kwietnia fani sportów będą mieli okazję, by przetestować swoje możliwości w Cross Duathlonie Leśne Wydmy. Organizatorzy przygotowali trasy, które wystawią na próbę siłę i wytrzymałość zawodników.

28 kwietnia br. odbędzie się druga edycja Cross Duathlon Leśne Wydmy. Płockie Towarzystwo Triathlonu TSS Delta wraz z gminą Nowy Duninów postanowiło wypełnić pustkę po Duathlonie Szwajcarii Mazowieckiej i, po sukcesie pierwszej edycji, postanowiono kontynuować przedsięwzięcie. Druga edycja będzie obejmować trzy etapy:

 • 4,4 km biegu,
 • 18 km jazdy rowerem,
 • 1,8 km biegu.

– Znajdziemy tutaj doskonałe warunki do uprawiania tych dwóch dyscyplin, ze względu na obecność różnorodnych tras turystycznych, ciągnących się nieprzerwanie pośród lasów, których powierzchnia dorównuje obszarom Kampinoskiego Parku Narodowego. Polodowcowe ukształtowanie terenu stanowi nie lada wyzwanie dla wszystkich rowerzystów i biegaczy. Zawodnicy znajdą tu zarówno szybkie szutrowe trasy, jak i podjazdy o różnicy wzniesień dochodzących nawet do 25 metrów – opowiadają o trasie organizatorzy.

Dodatkowo, zaplanowano wyścig dla dzieci ze szkół podstawowych na dystansie 1000 metrów.

W programie zawodów przewidziane są:

 • 8.00 – 10.30 – godziny otwarcia biura zawodów, weryfikacja zawodników
  oraz ewentualne przyjmowanie zapisów,
 • 8.30 – 10.45 – wprowadzanie rowerów do strefy zmian,
 • 9.45 start wyścigu biegowego dla dzieci ze szkół podstawowych – 1000 m,
 • 10.30 – odprawa techniczna dla startu wyścigu głównego (okolica strefy startu),
 • 11.00 START II Cross Duathlonu Leśne Wydmy – 4,4+18+1,8 km,
 • 14.00 – 16.00 – wydawanie rowerów ze strefy zmian,
 • 15.00 – 16.00 – ceremonia zakończenia zawodów, wręczenie nagród.

Wygranych nie ominą nagrody. Pierwsze trójki kobiet i mężczyzn w klasyfikacji generalnej otrzymają nagrody pieniężne, odpowiednio 300 zł za pierwsze, 200 za drugie i 100 złotych za trzecie miejsce. Osoby, które zajmą miejsce na podium w poszczególnych grupach wiekowych, dostaną nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy na koniec wyścigu otrzymają medale pamiątkowe.

Organizatorzy liczą, że dzięki wydarzeniu uda się rozpropagować uprawianie sportów wytrzymałościowych. Duże znaczenie ma również rekreacyjne bieganie i jeżdżenie na rowerze, szczególnie w tak urokliwym miejscu, jak Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy.

Zgłoszenia i płatności na stronach internetowych Płockiego Towarzystwa Triathlonu PTT Delta oraz Foxter Sport Cross Duathlon Leśne Wydmy.

Patronem medialnym wydarzenia jest PetroNews.

Pierwszy duathlon w Nowym Duninowie za nami

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji