Ikony w obiektywie Wiesława Kowalskiego

0

Wystawę fotograficzną zatytułowaną „Ikony Bożego Miłosierdzia – z całego świata” otwarto w Spółdzielczym Domu Kultury w Płocku. Autorem zdjęć jest Wiesław Józef Kowalski, znany większości płocczan działacz kultury, twórca Płockiej Grupy Plastyków „Rama 79”, publicysta, autor licznych książek, m.in. o św. Faustynie.

Wystawa prezentuje fotografie obrazów Jezusa Miłosiernego wykonane podczas podróży szlakiem siostry Faustyny.

– Gdziekolwiek byłem, tam fotografowałem. Żałuję, że autorzy wielu z tych obrazów są nieznani. Tak jest w Moskwie, Petersburgu czy Nowogrodzie – opowiadał autor w czasie wernisażu.

Podkreślał, że wystawa prezentuje jedynie część zbioru. – To właśnie Płock powinien wydać poważną publikację, album, ze wszystkimi zgromadzonymi zdjęciami obrazu. Potrzebny jest ktoś, kto sfinansuje takie przedsięwzięcie. Ja chętnie przekażę wszystkie materiały bezpłatnie – przekonywał zgromadzonych na wernisażu Wiesław Kowalski.

mag

Podziel się.

Patronat i artykuły sponsorowane w PetroNews.pl


Warto Przeczytać

Płocki Styl Paulina_Snapseed

Jesień zadomowiła się na dobre, co widać chociażby po strojach płocczan. Nasza stylistka Sandra Panuś ponownie wyruszyła na ulice naszego miasta, aby wybrać osoby, które dostosowały się do zmian w pogodzie nie tylko pod kątem chłodniejszej aury, ale i mody. Zobaczcie kolejny odcinek “Płockiego stylu”.


Ostatnie Informacje