REKLAMA

Jak wyglądają płockie inwestycje z lotu ptaka? [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W wielu miejscach Płocka prowadzone są (lub dopiero co się zakończyły) inwestycje drogowe. Jak widzi teraz nasze miasto ptak, przelatujący nad stolicą Północnego Mazowsza?

Odpowiedzi na to pytanie podjął się fotograf Sebastian Adamkiewicz, który utrwalił Płock z lotu ptaka nad największymi inwestycjami – obwodnicą, ulicami Przemysłową i Kostrogaj czy Łukasiewicza.

PowiązaneTematy

Z bliska inwestycje te nieco… wkurzają, ze względu na utrudnienia w ruchu. Postanowiliśmy więc, korzystając ze współpracy z Sebastianem, oddalić nieco perspektywę.

Przy okazji mamy pytanie: Jakiej inwestycji brakuje w Płocku najbardziej? Czekamy na Wasze komentarze i przypominamy o możliwości przesyłania do nas pytań, które wylosują kandydaci na prezydenta Płocka podczas naszej debaty, 11 października o godz. 18.Zapraszamy na przedwyborczą debatę prezydencką

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 18

 1. Bożena says:

  na nowo zrobionym pasażu Roguckiego, chcę zwrócić uwagę na fontannę która przypomina mur obronny, na posadce przy fontannie wylewa się woda i płytki chodnikowe już są ciemne od lecącej wody, wystarczył by mały wytrysk z ziemi obudowany ogrodzeniem lub mogło by jej wcale nie być bo w tym kształcie to tylko te mury szpecą.

 2. Bożena says:

  jest prawdą, ze są źle ustawione światła na nowej obwodnicy za lotniskiem, czekamy n przejazd z każdej strony i trudno się doczekać.

 3. Jacek says:

  Smiech na sali nie mamy jednej drogi konkretnej wylotowej jak inne tego typu miasra nie mówiac juz o połaczeniu kolejowym, które pomija nasze miasto. Jak wracam z Polski w okolice płocka to jakbym wracał do miasta wielkosci gostynina a nie do miasta gdzie sa takie zakłady jak CNH cz najwiekszy PKN. Jedzcie do podobnego wielkosciwo Olsztyna czy Elblaga albo Włocławka, gdzie nie ma takiegi przemysłu i tam zobaczcie rozwiazania drogowe.W Płocku to jest smiech na sali.Dobrze ze chociaz ta droga zwana obwodnica sie pojawila po tylu latach, ona powinna powstać już jak powstawały MZRI P, ale dobrze ze juz jest.Płock jest urbanistycznie moim zdaniem najgorzej rozwinietym miastem tego typu. Pomijam że jest jedynym miastem pozbawionym dostepu do autostrady czy trasy szybkiego rychu.

 4. Tata says:

  A po co nam stadion.na2 ligę wystarczy obecny stadion

 5. bolek lulek says:

  to jest jedna inwestycja wiec dlaczego pisze sie o wielu??????? i jesli jest to obwodnica to ja jestem papież

 6. Nafciarze says:

  Pan Andrzej Nowakowski juz wygrał!
  Pani Kulpa musiala by chyba przekonac prezesa Orlenu do finansowania budowy stadionu w innej lokalizacji na nowej obwodnicy .
  I przekonać Plocczan że bedziemy Mistrzem Polski w piłce nożnej
  Ale wszyscy to wiedza ze to nierealne
  I bedzie jak było

 7. nie ma mowy says:

  jakim darmozjadem trzeba być aby budować obwodnicę na 1 pas ruchu! to się w głowie nie mieści! Nawet Gostynin ma 2, a w pewnych odcinkach nawet 3 pasy! oby tylko zdążyć do wyborów – tak to było budowane – ludzie przejadą po nowym odcinku drogi i przeszczęśliwi zagłosują na andrzejka. otóż NIE! często niestety jeżdżę nową obwodnicą i za każdym razem stoję co najmniej 5 minut na światłach, które miały być inteligentne a niestety stoi się na pustej drodze. Dodatkowo ile razy musiałem jechać za ciągnikiem czy busikiem 30 km/h bo przecież nie sposób tam cokolwiek wyprzedzić. Zamiast poprawić warunki jazdy – nowa obwodnica je pogarsza.
  Powiem tak – wolałem stary sposób przejazdu, przynajmniej nie musiałem się wkurzać pieniędzmi moimi wyrzuconymi w błoto! Miałem nie głosować, ale przyjadę specjalnie żeby oddać głos na kogoś innego niż darmozjad Andrzejek…

  • plo says:

   Zdaje się, że koś tu nie do końca kuma znaczenie słowa „darmozjad”. Ale to najmniejszy problem.
   Możesz się przejechać po molo – znacznie skraca drogę do pracy, choć tam jest jeden pas w dwóch kierunkach.
   Taka „aglomeracja” jak Płock to powinna mieć sześciopasmowy ring, żeby sarny miały gdzie biegać popołudniu.
   Pozdrawiam rozsądnych.
   A personalne wycieczki i brak szacunku do człowieka to domena określonego gatunku person.

   • wyjedz za Płock i ujrzysz says:

    biedaku intelektualny , nawet na wsiach maja obwodnice z dwoma pasami w jednym kierunku i ściezkami rowerowymi

  • Kibic says:

   A co tu sie dziwic jak inwestycjami w urzedzie zajmuje sie Terebus?, a dwa ronda na Boryszewskiej jedno na drugim????

   • lemingi łykają says:

    Tereferebus to niezły PO-lej woda. Nikt ci tego nie da, co ten bajkopisarz obieca.

 8. petropolis says:

  rondo na Otolińskiej – skrzyżowanie z obwodnicą stwarza zagrożenie w ruchu drogowym – oznakowanie poziome (i pionowe) dostosowane jest tylko do wariantu jazy przed otwarciem obwodnicy do Bielskiej, nie ma mozliwości zmiany pasa na rondzie żeby bezpiecznie zjechać

 9. Grawer says:

  Drogowy cieszmy sie z tego co jest. Lepiej zeby nie bylo obwodnicy, zeby nie bylo drugiego mostu i niech TIRy dalej jezdza przez Plock, Pilsudskiego, Bielska jak z 10 lat temu. Obwodnica w dużej mierze z naszych pieniedzy bo z państwa to nie doczekanie zeby zrobili obwodnice. Caly ruch który mija Plock nie wjezdza do miasta. I po co dwa pasy na obwodnicy zeby glupi kierowcy mieli gdzie sie scigac? To sa dosyc krotkie odcini. Nikomu sie nic nie stanie jak przejedzie caly odcinek 70 km/h. A tak po 150 km/h by dralowali cfaniaki kierowcy. Ja jestem bardzo zadowolony z tej drogi. Duzo odciazy Plock chociażby pracownicy Orlenu nie beda musieli przeciskac sie przez aleje lub Chopina.

 10. Polok says:

  Fajnie to wygląda, ale z uwagi na Orlen i zatruwanie nas… Uważam że powinno być więcej drzew i lasów mieszanych w Płocku i okolicach. Duzzzzzzo!!!

 11. Nafciarz says:

  #NowyStadionDlaNafciarzy

 12. drogowy says:

  Ale inwstycje wyglądają mizernie jak na obwodnicę Płocka bo to tylko jedna jezdna i jeden pas ruchu!

 13. Jose Arcadio Moralles says:

  #NowyStadionDlaNafciarzy

 14. Driver says:

  Super zdjęcia! Gratuluję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU