REKLAMA

Zamiast węgla – gaz ziemny. Nowa inwestycja w Trzebini

REKLAMA

Skąd przypłynie ropa do płockiego koncernu? Jaka inwestycja realizowana jest w Trzebini? I na czym polega akcja Go4Poland? M.in. o tym w najnowszym wydaniu materiału filmowego Studia Grupy ORLEN.

Paliwo z Angoli w płockim koncernie

​Na początku sierpnia i września br. do płockiej rafinerii PKN ORLEN trafią kolejne ładunki ropy naftowej z Angoli. Koncern postrzega ten kierunek jako perspektywiczny i analizuje możliwość zwiększenia dostaw oraz współpracę w innych obszarach biznesowych. Na ten temat rozmawiał z przedstawicielami rządu Angoli oraz największej spółki wydobywczej Sonangol Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.
Dywersyfikacja dostaw ropy naftowej to jeden z najważniejszych celów zaktualizowanej w ubiegłym roku strategii PKN ORLEN. Obecnie 50% surowca przerabianego w płockiej rafinerii pochodzi spoza kierunku rosyjskiego, a w przypadku całej Grupy ORLEN jest to już 30%. Jeszcze latach 2012-2013 udział ropy spoza kierunku wschodniego w produkcji rafineryjnej całej Grupy Kapitałowej wynosił zaledwie 5%.
Nowe kierunki dostaw są niezwykle istotne zarówno z punktu widzenia poszerzania bazy surowcowej PKN ORLEN, jak również bezpieczeństwa energetycznego Polski. Dzięki dostawom ropy pochodzącej z różnych kierunków możliwe było efektywne zarządzenie sytuacją związaną z zanieczyszczoną ropą w rurociągu Przyjaźń. Pomimo zatrzymania dostaw z kierunku wschodniego na 46 dni, rafineria w Płocku pracowała bez zakłóceń, bez konieczności redukcji wykorzystania mocy przerobowych. Dzięki procesowi dywersyfikacji zgodnie z planem funkcjonowały pozostałe rafinerie w ramach Grupy ORLEN, m.in. w Czechach.

Go4Poland

Fundacja GPW w tym roku już po raz czwarty organizuje Program „Go4Poland – Wybierz Polskę!”. Poprzez staże, warsztaty i program mentoringowy, organizatorzy zachęcają zdolnych, młodych ludzi do planowania swojej kariery zawodowej w kraju. W tegorocznej edycji programu Fundacja GPW współpracuje z ponad dwudziestoma firmami z różnych branż. Partnerem Strategicznym tegorocznej edycji jest PKN ORLEN, który zaproponował również programy stażowe.

Ekologiczna inwestycja w Trzebini

Ma być czysto, ekologicznie i efektywnie, jeśli chodzi o produkcję energii. Zarówno ta elektryczna, jak i cieplna, będą produkowane w elektrociepłowni Trzebinia, należącej do spółki ORLEN Południe z czystego gazu ziemnego, który częściowo zastąpi węgiel. To efekt wartej blisko 80 mln zł inwestycji, która pozwoliła na ograniczenie o 87 proc. emisję pyłu do atmosfery.#AKTYWNI plus

ORLEN został nowym partnerem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podpisano deklarację o współpracy na rzecz osób niepełnosprawnych. Dzięki zawartemu porozumieniu pomiędzy instytucjami, osoby z niepełnosprawnościami będą miały szansę na znalezienie zatrudnienia w grupie kapitałowej ORLEN.

Drzewko za butelkę

Podczas szóstej edycji akcji „Drzewko za butelkę” wolontariusze ORLEN-u porządkowali tereny w okolicach Płocka, nad Jeziorem Górskim w Grabinie oraz nad jeziorem Łuba w okolicach Włocławka. W tegoroczne działania zaangażowała się grupa ok. 150 wolontariuszy wraz z rodzinami.

Wyjątkowe rejsy po Wiśle

PKN ORLEN zaprosił mieszkańców Płocka na rejsy przyrodnicze po Wiśle. Razem z przewodnikiem-przyrodnikiem uczestnicy odkrywali i podziwiali różnorodność gatunków roślin i zwierząt oraz cieszyli się otaczającą aurą. Obowiązkowym punktem rejsów przyrodniczych była wyspa kormoranów. Uczestnicy wycieczki mogli obserwować przyrodę przez lornetki, powodzeniem cieszyły się specjalnie w tym celu przygotowane książeczki o tematyce przyrodniczej.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA
Kolejny Artykuł

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU