REKLAMA

„Zalegasz z płatnością, wkrótce wyłączymy prąd”. Energa ostrzega przed oszustami

REKLAMA

Energa z Grupy ORLEN informuje o sygnałach przesyłanych przez klientów, dotyczących podejrzanych wiadomości SMS. Spółka prosi o zachowanie ostrożności i przestrzeganie prostych zasad bezpieczeństwa teleinformatycznego.

Wiadomości rozsyłane przez oszustów dotyczą informacji o przerwaniu dostaw energii oraz o konieczności uregulowania zaległości, poprzez zawarty w wiadomości link. Wyłączenie prądu – wg wiadomości SMS – ma nastąpić bardzo szybko. To, że SMS nie jest prawdziwy, można bardzo łatwo sprawdzić.

– Spółka podkreśla, że nigdy nie podaje w wiadomościach SMS daty odłączenia, nie przekazuje też tą drogą jakichkolwiek linków. Dlatego otrzymując podobne SMS-y, należy w pierwszej kolejności zweryfikować nadawcę, najlepiej poprzez kontakt z infolinią pod numerem 555 555 555, a przede wszystkim nie klikać w jakiekolwiek odnośniki. Może to być próba wyłudzenia pieniędzy bądź kradzieży danych z urządzenia – ostrzega Energa.Przypomina również, że na stronie Energi Operatora dostępna jest lista miejsce, w których spółka planuje w najbliższym czasie wyłączenia prądu związane z konserwacją bądź modernizacją sieci. To dodatkowy kanał weryfikacji, budzących wątpliwości wiadomości. Listę taką można znaleźć na stronie: https://energa-operator.pl/uslugi/awarie-i-wylaczenia/wylaczenia-planowane. Bieżące wyłączenia planowane można też znaleźć na internetowej mapce Energi Operatora: https://energa-operator.pl/uslugi/awarie-i-wylaczenia/wylaczenia-biezace.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU