Zamknij

Zaczęły się już zajęcia Akademii Wodorowej. Studenci zwiedzili zakład produkcyjny w Płocku

17:15, 26.02.2024 Redakcja Aktualizacja: 19:17, 05.03.2024
Skomentuj

Niedawno pisaliśmy o inauguracji II Akademii Wodorowej, tymczasem studenci mają już za sobą pierwsze wykłady. Zwiedzili też Zakład Produkcyjny ORLENU oraz Komunikację Miejską w Płocku.
W miniony weekend ruszyły pierwsze zajęcia drugiej edycji Akademii Wodorowej w Płocku. Studenci wysłuchali wykładów, odbyli wizyty studyjne na instalacjach Zakładu Produkcyjnego ORLEN oraz w Komunikacji Miejskiej w Płocku. Jak podkreśla Grzegorz Jóźwiak, dyrektor Biura Technologii Wodorowych i Paliw Syntetycznych ORLEN, lokalizacja pierwszego zjazdu Akademii Wodorowej w Płocku nie była przypadkowa.
- Rozpoczęliśmy od źródła, czyli miejsca produkcji wodoru. Już pierwszego dnia uczestnicy zapoznali się z technologią wytwarzania wodoru. Nabytą wiedzę mogli potwierdzić w praktyce, obserwując działanie instalacji produkującą wodór. Dzięki współpracy z naszym partnerem, czyli Komunikacją Miejską w Płocku, mogli zobaczyć zastosowanie paliwa przyszłości w transporcie publicznym - wyjaśnia Grzegorz Jóźwiak.
Zgodnie z założeniami, każdy z dni Akademii Wodorowej podzielony był na zajęcia teoretyczne i praktyczne. W sobotę studenci wzięli udział w serii wykładów poświęconych wodorowi w transporcie, natomiast po południu, na terenie Komunikacji Miejskiej w Płocku zobaczyli jak w praktyce funkcjonuje stacja tankowania wodorem. W niedzielę podczas wykładów zdobyli wiedzę nt. źródeł wytwarzania i paliw syntetycznych RFNBO. Kulminacyjnym punktem pierwszego zjazdu było zwiedzanie instalacji Zakładu Produkcyjnego ORLEN w Płocku. Program zajęć jest tak zaplanowany, aby pokazać uczestnikom Akademii H2 zastosowanie technologii wodorowych w różnych gałęziach i obszarach przemysłu i transportu. Akademia realizuje główne cele, czyli wymianę wiedzy pomiędzy ekspertami i praktykami z wieloletnim doświadczeniem w obszarze wodoru, a studentami zainteresowanymi wskazaną tematyką, rozpoczynającymi dopiero karierę w branży. Program zajęć obejmuje m.in. cykl wykładów i warsztatów, a także spotkania z naukowcami z branży wodorowej. Zajęcia organizowane są w różnych miejscach w Polsce i pokazują uczestnikom projektu jak technologie wodorowe funkcjonują w różnych gałęziach przemysłu czy transportu. Akademia H2 skierowana jest do studentów 3., 4. i 5. roku oraz absolwentów wyższych uczelni. Wśród 31 uczestników drugiej edycji są reprezentacji szkół wyższych z całej Polski, m.in. z takich kierunków jak energetyka, OZE o specjalizacji przemysłowej, energetyka wodorowa, fizyka techniczna czy prawo. https://petronews.pl/nietypowa-akademia-z-zawodem-przyszlosci-ruszyla-kolejna-edycja-film-zdjecia/

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu petronews.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%