REKLAMA

Z deską za pan brat – akrobacje na Skate Arenie

REKLAMA

Za nami pierwszy dzień pierwszego poważnego konkursu na płockim skateparku. Skate Arena Cup 2013 przyciągnęła zawodników z całej Polski. Dzisiaj odbywały się eliminacje do jutrzejszych finałów.

Skate Arena Cup o Puchar Prezydenta Płocka i Polskiego Stowarzyszenia Sportów Ekstremalnych potrwa do 19 maja na płockim skateparku „Skate Arena”. Dzisiaj i jutro odbywają się zawody Skateboarding (17-18.05.2013), w niedzielę zobaczymy Aggressive In-Line Skating, na których pojawią się najlepsze teamy oraz zawodnicy z kraju i zagranicy.

Pomimo upalnej pogody, zawodnicy ćwiczyli bez wytchnienia triki, podskoki, jeżdżąc regular (odpychanie prawą nogą), goofy (odpychanie lewą nogą), fakie (jazda tyłem przy normalnym wybiciu) lub wykonując bs popshowit (obrót deskorolki w osi poziomej, deskorolka obraca się zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara – w wypadku regular, przy goofy odwrotnie) czy kickflip (deskorolka obraca się w osi pionowej do tylu, trick wykopywany jest palcami stóp). Oczywiście, nie mogło się obyć bez upadków (czasem bolesnych), ale bardziej zaawansowani zawodnicy wiedzą już, jak upadać, żeby nie zrobić sobie krzywdy.

Dzięki uprzejmości firmy Pogo i Piotra Dabova z Łodzi, mogliśmy zobaczyć, jak taka jazda wygląda z perspektywy uczestnika. 

Plan zawodów na kolejne dni

Sobota, 18 maja – Zawody Deskorolkowe (pula nagród: 7 tys. zł)
10 – Skate Jam dla najmłodszych
14 – Półfinał
16 – Best trick contest
18 – Finał.

Niedziela, 19 maja – Zawody rolkowe (pula nagród: 5 tys. zł)
10 – Eliminacje amator
12 – Eliminacje pro
15 – Best trick contest
16 – Finał amator
18 – Finał pro.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU