REKLAMA

Wystawa „Mój Płock”. Wybrano zwycięzców [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Jan Drzewiecki i Grzegorz Gętka zostali zwycięzcami 34. edycji konkursu fotograficznego „Mój Płock”. 21 stycznia miała miejsce wystawa w Książnicy Płockiej oraz ogłoszenie werdyktu jury.

Wczoraj w Książnicy Płockiej spotkali się członkowie Płockiego Towarzystwa Fotograficznego oraz sympatycy fotografii. Już po raz 34. wystawiali swoje prace w konkursie „Mój Płock”. W tym roku tematem przewodnim była „Pamiątka z Płocka”.

Jury w składzie Tomasz Dzwonkowski, Piotr Hejke oraz Magdalena Kacperska, po zapoznaniu się z pracami płockich artystów, nagrodziło trzy prace. – Nie mieliśmy większych problemów z wyłonieniem zwycięzców – mówił Tomasz Dzwonkowski. – To były zdjęcia, które naszym zdaniem są najlepsze – zakończył, ogłaszając werdykt.

Zdecydowanym faworytem okazało się zdjęcie z 1976 roku Jana Drzewieckiego, przedstawiające całującą się parę na ul. Dworcowej, które zdobyło główną nagrodę. – Jest to miła nagroda – powiedział nam autor zwycięskiej pracy. – Cieszę się z niej – dodał. Pozostałe dwie wyróżnione fotografie to zdjęcie Doroty Laur, które wzbudziło mnóstwo dyskusji, a także klimatyczne zdjęcie Piotra Statkiewicza. Była także, jak co roku, nagroda publiczności. Zgromadzeni w Książnicy dostawali karteczki, aby oddać głos na swojego faworyta. W tym roku Nagrodę Publiczności odebrał Grzegorz Gętka. Wybrane przez publiczność zdjęcie zdobyło osiem głosów. Fotografia była kolorowa, w dużym formacie, składająca się z wielu mniejszych zdjęć, relacjonujących Jarmark Tumski.Ogólnie w konkursie „Mój Płock” wystartowało 21 fotografów, którzy wystawili ponad 50, różnych fotografii. Było kilka starych pamiątek, ale trafiały się także sprzed kilku dni. Dużo fotografii było pocztówkowych, choć – jak samo hasło konkursu mówiło – miała to być pamiątka, powinna więc przywoływać jakieś wydarzenia z życia, budzić refleksje. Takich fotografii nieco zabrakło. Zdarzały się fotografie o bardzo jaskrawych barwach lub wręcz reprodukcje obrazów przetworzone komputerowo.

Zobaczcie nasze zdjęcia!

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU