REKLAMA

Wypadek w powiecie płockim. 7 osób w szpitalu

REKLAMA

W piątkowe popołudnie doszło do wypadku, w wyniku którego siedem osób znalazło się w szpitalu. W gminie Brudzeń Duży zderzyły się ze sobą dwa samochody.

Wypadek miał miejsce 16 czerwca około godz. 14.45 na drodze powiatowej w miejscowości Janoszyce (gm. Brudzeń Duży). Doszło tam do zderzenia samochodu marki Mitsubishi i vw passata.

PowiązaneTematy

– Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący samochodem mitsubishi na skrzyżowaniu wymusił pierwszeństwo przejazdu kierującemu passatem – mówi Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – W wyniku zdarzenia, siedem osób odniosło obrażenia i zostało przewiezionych do szpitala, gdzie trwają ich badania – dodaje.

Aktualizacja

Jak informują strażacy z OSP KSRG Sikórz, ten poważny wypadek miał miejsce na skrzyżowaniu dwóch dróg powiatowych, w miejscowości Karwosieki-Cholewice (gm. Brudzeń Duży).

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia, zastaliśmy rozbite dwa samochody osobowe, volkswagena oraz mitsubishi – relacjonują strażacy z OSP KSRG Sikórz. – Niezwłocznie udzieliliśmy osobom poszkodowanym Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W tym poważnym zdarzeniu rannych zostało 7 osób. Najbardziej poszkodowane osoby od razu zostały przewiezione karetkami pogotowia do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. W trakcie działań ruch na drodze powiatowej był wstrzymany – wyjaśniają.

Rozbite samochody dopiero po 4,5 godz. mogły zostać zabrane przez lawety. Utrudnienia trwały do godz. 19.

– W związku z niekorzystnymi warunkami na drodze (mokra i śliska nawierzchnia), policjanci apelują do kierowców o rozwagę za kierownicą i prowadzenie pojazdu z prędkością umożliwiającą panowanie nad pojazdem – ostrzega Krzysztof Piasek.