REKLAMA

Wypadek w Płocku. Rowerzysta potrącił kobietę

REKLAMA

Minionej doby doszło do jednego wypadku i 9 kolizji w Płocku oraz 2 na terenie powiatu płockiego. Coraz częściej uczestnikami tych zdarzeń są rowerzyści, dlatego policja apeluje o rozwagę.

Nietypowo, to rowerzysta był sprawcą zdarzenia, do którego doszło 28 sierpnia w Płocku przy Al. Jachowicza o godzinie 16.

– Policjanci wstępnie na miejscu ustalili, że kierujący rowerem 36-latek z Płocka potrącił poruszającą się chodnikiem 60-letnią płocczankę – mówi sierż. sztab. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. – Kobieta z urazem kończyny dolnej została przewieziona do szpitala – wyjaśnia Marta Lewandowska.

Przypomnijmy, że we wtorek wieczorem doszło również do potrącenia rowerzystki przez samochód osobowy na ul. Harcerskiej. Na szczęście w tym przypadku obrażenia kobiety nie okazały się poważne.Policja apeluje do rowerzystów o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności, a przede wszystkim o stosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Potrącenie rowerzystki w Płocku

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Mieszkaniec says:

    Za granicą, sa chodniki podzielone ze jadna częścią poruszają się piesi a druga rowerzyści. Lecz rowerzyści widząc czlowieka na stronie dla rowerów potrafi wjechać z wielkim impetem.

  2. Jacek says:

    Fajnie ,że jest wiecej rowerów .Ale rowerzystów też obiwiązuja przepisy o ruchu drogowym.Pędzenie po chodnikach i wjezdzanie na przejścia dla pieszych to łamanie tych przepisow.Moze czas zastanowic się nad edukacją rowerzystów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU