REKLAMA

RiverFly

W najbliższy weekend, 16-18 października, do Płocka zawita elita światowego motoparalotniarstwa. Wszystko to w związku z drugimi Zawodami o Puchar Prezydenta Miasta Płocka RiverFly, na których swoje umiejętności prezentować będą między innymi Mistrzowie Polski, Europy i Świata. Weekendowa impreza, poza lotami nad płockim niebem, będzie także okazją do podsumowania wyników Polskiej Ligi Motoparalotniowej.

Rok 2015 był bardzo udany dla polskich motoparalotniarzy, którzy podczas rozegranych w Legnicy Slalomowych Mistrzostwach Świata zdobyli 9 z 15 możliwych do zgarnięcia medali.

Polscy piloci triumfowali w kategorii narodowej oraz w sztafecie, a dodatkowo indywidualnym Mistrzem Świata w klasie wózków został pilot Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej i student płockiej Politechniki, Wojciech Bógdał.

Płockie zawody odbędą się w sobotę, 17 października, na płycie lotniska Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej. Już teraz organizatorzy tego wydarzenia zapewniają, że będzie na co popatrzeć.

Po dużej dawce lotniczych emocji, w sobotni wieczór, w auli płockiego ratusza odbędzie się także gala wręczenia nagród zwycięzcom zawodów oraz najlepszym zawodnikom Polskiej Ligi Motoparalotniowej. Uroczystość poprzedzi krótki koncert muzyki elektronicznej, wzbogacony o lotnicze wizualizacje.

Zarówno na zawody, jak i galę wręczenia nagród obowiązuje wstęp wolny.

Program imprezy

Piątek – 16 października
Loty rekreacyjno – pokazowe i rejestracja zawodników w Hotelu Otolińskim.

Sobota – 17 października
Od świtu do zmierzchu trwać będą Zawody o Puchar Prezydenta Płocka. Natomiast od godz. 19 w auli Ratusza odbędzie się wręczenie nagród i podsumowanie sezonu Polskiej Ligi Motoparalotniowej, po którym w Hotelu Otolińskim będzie miała miejsce uroczysta kolacja.

Niedziela – 18 października
Loty rekreacyjno – pokazowe.

PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia.

|||::
Bielska 60, Płock

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Nadchodzące Wydarzenia

Reklama