REKLAMA

Włodkowic rozpoczyna rok akademicki

REKLAMA

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę października rok akademicki rozpoczyna Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku. Uroczysta inauguracja rozpoczęła się w samo południe.

Absolwenci, nowi studenci, sympatycy szkoły, przedstawiciele władz samorządowych przybyli 2 października do hali sportowej Włodkowica, by wspólnie zainaugurować nowy rok akademicki. Uroczystość rozpoczęła się oficjalnie od wejścia władz uczelni i odśpiewania hymnu. To była jubileuszowa, 25. inauguracja roku akademickiego na Włodkowicu.

– Rozpoczynamy kolejny rok ciężkiej pracy. Nowym studentom życzę zadowolenia z wybranego kierunku – mówił podczas powitania prorektor ds. studenckich, Daniel Korzan.

Niedzielne święto było także okazją do immartykulacji, czyli przyjęcia w poczet studentów osób, które przyszły na pierwszy rok studiów. Przedstawiciele pierwszoroczniaków złożyli ślubowanie przed zebranymi. Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica może pochwalić się wykształceniem ponad 40 tysięcy absolwentów. Symbolicznie, absolwentka 40-tysięczna otrzymała od władz uczelni pamiątkowy dyplom oraz indeks.

– Wasi absolwenci zasilają kadry samorządów i świetnie sobie radzą na różnych stanowiskach – chwalił poziom uczelni Lech Dąbrowski, przewodniczący rady powiatu płockiego.Troje spośród osób, które ukończyły studia na Włodkowicu otrzymało z rąk wiceprezydenta Romana Siemiątkowskiego nagrody w konkursie „Dyplom dla Płocka” – za napisanie w minionym roku akademickim najlepszych prac z uwzględnieniem Płocka.

Na zakończenie uroczystości, w hali Włodkowica rozbrzmiało tradycyjnie „Gaudeamus igitur” („Radujmy się więc”) – hymn studentów śpiewany podczas uroczystości akademickich.

A już w najbliższą niedzielę, 9 października, w Bazylice Katedralnej w Płocku odbędzie się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Płockiego Piotra Libery, inaugurująca rok akademicki 2016/2017 w Diecezji Płockiej.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU