REKLAMA

Wkrótce rusza remont ulicy przy ORLEN Arenie. Ile potrwa?

REKLAMA
Fot. Urząd Miasta Płocka

Napisał do nas czytelnik w sprawie informacji, jaką otrzymali mieszkańcy ul. Batalionów Chłopskich w Płocku. Od 26 stycznia br. nie mogą już korzystać z miejsc parkingowych, zlokalizowanych przy tej ulicy. Zaczyna się remont, podczas którego ulica zostanie całkowicie zamknięta.

Zgodnie z przetargiem, ogłoszonym pod koniec 2022 roku, jeszcze w styczniu rozpocznie się przebudowa ulicy Batalionów Chłopskich wraz z niezbędną infrastrukturą. Remont wykona konsorcjum firm PW HYDROBUD z Leszczynka oraz PB-P TRAKT z Woźniakowa. Koszt inwestycji to ok. 6,26 mln zł, a wykonawca wyremontuje ulicę w zakresie: kanalizacji deszczowej, skrzyżowań, chodników, zjazdów, zatok postojowych, peronów autobusowych, oświetlenia oraz usunięcia kolizji na sieci elektroenergetycznej. Na wykonanie zadania wyznaczono termin 13 miesięcy.

PowiązaneTematy

W tej sprawie napisał do nas czytelnik.

– Mieszkańcy zostali powiadomieni o zakazie parkowania samochodów przy ul. Batalionów Chłopskich po mistrzostwach świata w piłce ręcznej, od 26 stycznia. Co za tym idzie, rozpoczyna się remont ulicy. Jaka organizacja ruchu będzie obowiązywać? Czy ludzie parkujący dotychczas od ulicy będą parkować na osiedlowych parkingach, gdzie jest brak miejsc? Będzie rzeźnia… – obrazowo opisał problem mieszkaniec bloku przy tej ulicy.

Wysłaliśmy pytania w tej sprawie do Urzędu Miasta Płocka, który odpowiedź przesłał do wszystkich mediów we wtorek, 24 stycznia br., czyli na dwa dni przed zamknięciem ulicy.

– W czwartek 26 stycznia, po zakończeniu 28. Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn w Orlen Arenie, zaczynamy kompleksową przebudowę ul. Batalionów Chłopskich. Wybrany w przetargu wykonawca ma na zrealizowanie inwestycji 13 miesięcy – potwierdza Hubert Woźniak z Referatu Informacji Miejskiej płockiego urzędu miasta.

Jak tłumaczy, zakres prac jest bardzo duży.– Na całym odcinku tej ulicy od skrzyżowania z ul. Łukasiewicza do skrzyżowania z ulicami 7 czerwca 1991 roku oraz Narodowych Sił Zbrojnych zbudujemy kanalizację deszczową, następnie ułożymy nową nawierzchnię, chodniki, wyremontujemy parkingi i zainstalujemy nowoczesne, energooszczędne oświetlenie. Na modernizację ul. Batalionów Chłopskich zarezerwowaliśmy 6,5 mln zł (5 mln zł dofinansowania uzyskaliśmy z budżetu państwa) – czytamy w informacji.

Nasz czytelnik ma podstawy, by obawiać się o organizację ruchu drogowego w trakcie inwestycji. Choć jest to niewielka ulica, to bardzo ruchliwa, zlokalizowany jest też przy niej przystanek autobusowy, a miejsca parkingowe są tam na wagę złota.

Urząd miasta tłumaczy, że organizację ruchu przygotował wykonawca, a dostosowana będzie do dwóch zaplanowanych etapów prac.

– W pierwszym etapie roboty toczyć się będą na całej szerokości ul. Batalionów Chłopskich i będą polegały na wymianie podziemnej infrastruktury. Ze względu na głębokie wykopy i kwestie bezpieczeństwa – wykonawca całkowicie zamknie przejazd tą ulicą, a także wyjazd z ul. Zgliczyńskiego oraz sprzed Orlen Areny i z sąsiadującego z nią parkingu – wyjaśnia Hubert Woźniak.

Mieszkańcy osiedla Łukasiewicza będą mogli wyjechać z ul. Zgliczyńskiego jedynie na ul. Tysiąclecia, natomiast sprzed Orlen Areny oraz z sąsiednich parkingów można będzie wyjechać wyłącznie na ul. 7 czerwca 1991 roku. Ten pierwszy etap prac ma potrwać około pięciu – sześciu miesięcy.

W drugim etapie wykonawca zaplanował prace wykończeniowe, głównie w rejonie skrzyżowania ul. Batalionów Chłopskich z ulicami 7 czerwca 1991 roku oraz Narodowych Sił Zbrojnych. Urząd miasta zapowiada, że wówczas przejazd modernizowaną drogą będzie możliwy, choć utrudniony i z wieloma ograniczeniami.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 8

 1. Mieszkaniec z ul Kutrzeby says:

  Parkingi na ulicach i przy ulicach gminnych powinny służyć nie do bezpłatnego garażowania lecz do tymczasowego postoju. Są zbudowane za publiczne środki a nie tylko za lokatorów danego blokowiska. Miejcie pretensje do swoich spółdzielni i wspólnot, że nie robią wam parkingów na swoich terenach. Należy pamiętać, że istnieją też parkingi płatne. Ja mam też samochód, ale za miejsce do garażowania płacę, a jak ktoś ma swój garaż to też musi płacić podatki. Nie oczekujcie ,że wszystko wam się należy za darmo. Jak się nie podoba to zamienić mieszkanie na lepszą lokalizację gdzie jest więcej miejsca lub wybudować się na własnym. Oczywiście lepsza lokalizacja zamieszkiwania jest droższa. Jak widać wszystko kosztuje i proszę nie oczekiwać na „daj” czyli żyć na czyjś koszt.
  Spodziewam się, że po tym tekście odezwie się pełno malkontentów.

 2. mieszkaniec says:

  Brak wyjaśnienia, gdzie ludzie mają parkować? Otwórzcie górny parking obok Orlen Areny!

 3. Pan Kracy says:

  Kto zezwolił na taką organizację. Z tak ogromnego osiedla jeden wyjazd wyjazd z Tysiąclecia. Miejsce parkingowe to pikuś, ale wyjedź rano , gdzie będzie koniec kolejki. Wszystkim mieszkańcom tego osiedla życzę powodzenia.

  • Zbig Zerro says:

   Korków nie ma, tu mieszkają prawie sami emeryci, 90% samochodów z parkingu nie rusza się w dzień roboczy.

 4. Cynik says:

  Potrwa dłuuugo. I będę zgadywał, na początku będzie pracować z 3-4 ludzi, rozkopią i nie wiele więcej…

 5. zorba66 says:

  czy droga rowerowa będzie???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU