REKLAMA

Więcej stacji ORLENU w Europie. Czas na Węgry i Słowację

REKLAMA

Rozpoczął się rebranding blisko 80 stacji paliw na Węgrzech, które dotychczas funkcjonowały pod marką Lukoil, a teraz dołączą do Grupy ORLEN. Do połowy 2024 roku Koncern stanie się również właścicielem 103 kolejnych stacji paliw na Słowacji i Węgrzech.

Przypomnijmy, że rozpoczęcie prowadzenia stacji paliw na rynku węgierskim i pozyskanie kolejnych stacji na Słowacji jest efektem fuzji PKN ORLEN i Grupy LOTOS. Do 2030 roku koncern ma posiadać 3,5 tys. stacji pod marką ORLEN na co najmniej sześciu rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, a tym samym udział stacji zagranicznych w całej sieci sprzedaży ma wzrosnąć z 37 proc. do 45 proc.

PowiązaneTematy

Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN podkreśla, że koncern zgodnie z zapowiedziami wzmacnia swoją obecność na Słowacji, stając się jednym z czterech największych operatorów na tym rynku. Rozszerza też sieć sprzedaży detalicznej o nowy rynek, czyli Węgry, na którym dotychczas działał w obszarze hurtowym.

– W efekcie realizowanej skutecznie ekspansji sieci sprzedaży, zapewniamy bezpieczeństwo dostaw paliw i źródeł energii nie tylko w Polsce, ale też w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Nasze zaangażowanie i dobre rozpoznanie rynku pozwoli zaoferować nowym klientom w Europie najwyższej jakości produkty i usługi, zgodne z ich oczekiwaniami. Ze stacji pod marką ORLEN, klienci na Węgrzech będą mogli korzystać już od początku grudnia – tłumaczy Daniel Obajtek.Zgodnie z realizacją środków zaradczych, Koncern od grudnia br. jest właścicielem 79 stacji na Węgrzech. W ciągu kilku najbliższych dni logo Lukoil zostanie zastąpione marką ORLEN, natomiast w kolejnym etapie stacje będą dostosowywane do standardów sieci ORLEN. Docelowo Grupa ORLEN przejmie od Grupy MOL 143 stacje na Węgrzech i 39 stacji na Słowacji. Przejęcie i rebranding pozostałych 64 stacji na Węgrzech będzie sukcesywnie realizowane do połowy 2024 roku.

Procesowi rebrandingu zostanie poddanych także 39 stacji na Słowacji – te działania zakończą się w połowie 2023 r. Marka ORLEN będzie więc obecna już w sześciu krajach europejskich, a dzięki systemowi identyfikacji wizualnej, na stacjach ORLENU poczujemy się jak w domu. Łącznie, po finalizacji transakcji koncern będzie posiadał na Węgrzech i Słowacji ponad 230 stacji. Tym samym Grupa ORLEN stanie się jednym z czterech największych graczy na obu rynkach.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU