REKLAMA

We wtorek lepiej zdjąć nogę z gazu. Prędkość może słono kosztować

REKLAMA

We wtorek w całym kraju policjanci prowadzą akcję „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania przeciwko przekraczaniu prędkości będą realizować również funkcjonariusze z Płocka.

7 stycznia w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania mają na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, dlatego funkcjonariusze będą reagować, również na inne, niż przekroczenie prędkości naruszenia przepisów.

Akcja ma przede wszystkim charakter prewencyjny, jej celem jest uświadamianie kierowców, że nadmierna prędkość jest podstawową przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

– Szczególnym nadzorem zostaną objęte między innymi miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Policjanci, w ramach działań, będą prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie (co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tym samym odcinku drogi, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach), jak i dynamicznie (przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem wykroczeń) – wyjaśnia mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa KMP w Płocku.Policja przypomina, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

Funkcjonariusze apelują do kierowców, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest szczególnie w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU