REKLAMA

Odurzeni narkotykami i pijani kierowcy na płockich drogach

REKLAMA

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Płocku w ostatnich dniach interweniowali przy jednym wypadku oraz zatrzymali kierowców, którzy prowadzili pojazdy, będąc pod wpływem narkotyków lub alkoholu.

Od 3 do 6 stycznia płoccy policjanci odnotowali w sumie 26 kolizji, z czego 15 miało miejsce na terenie Płocka. Już 3 stycznia o godzinie 18.30 funkcjonariusze interweniowali przy wypadku, do którego doszło w miejscowości Cieśle na DK-62.

– Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierująca peugeotem, jadąc z kierunku Kępy Polskiej w kierunku miejscowości Cieśle, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej renault. Do szpitala z obrażeniami ciała niezagrażającymi życiu, przewieziona została kierująca renault – wyjaśnia mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa KMP w Płocku.

Wypadek na drodze krajowej 62. Jedna osoba ranna

Duże niebezpieczeństwo na drogach w ostatnich dniach stanowili kierowcy, będący pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Płocku dwóch mężczyzn, którzy znajdowali się pod wpływem środków odurzających oraz jednego kierowcę, który pomimo wydawanych przez policjantów sygnałów do zatrzymania, ignorował je, stwarzając swoją jazdą zagrożenie dla uczestników ruchu.– Jednym z zatrzymanych do kontroli drogowej był 20-latek z Płocka, który kierował oplem pomimo zażytych wcześniej narkotyków. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a w związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność w organizmie środków odurzających, od mężczyzny została pobrana krew do badań. Wynik tego badania będzie decydujący dla ustalenia, czy 20-latek popełnił przestępstwo, które zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności – informuje mł. asp. Marta Lewandowska.

Policjanci zatrzymali również 3 nietrzeźwych kierowców. Funkcjonariusze zakończyli podróż pierwszego mężczyzny w miejscowości Bulkowo, drugi został zatrzymany w Nowym Boryszewie, a trzeci w Płocku na ul. Parowej.

W weekend na Komendę Miejską w Płocku zgłoszono kradzież auta marki BMW. Do zdarzenia miało dojść między 3 a 6 stycznia w Płocku przy ul. Małachowskiego. Wartość strat to około 4,5 tys. zł.

5 stycznia policjanci otrzymali informację o włamaniu do altany działkowej w Płocku przy ul. Dobrzykowskiej. Łupem złodziei padło wyposażenie o łącznej wartości około 2,5 tys. zł.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU