REKLAMA

Watykan otrzymał wsparcie z Płocka

REKLAMA

Ogólnie znana jest trudna sytuacja we Włoszech, problemy dotknęły też najmniejsze państwo świata, Watykan. Wychodząc naprzeciw sytuacji, PKN ORLEN wysłał wsparcie dla Stolicy Apostolskiej.

PKN ORLEN przekazał na rzecz Watykanu i Urzędu Dobroczynności Apostolskiej środki ochrony, niezbędne do walki z pandemią koronawirusa. Darowizna trafi do najbardziej potrzebujących, którzy pozostają pod bezpośrednią opieką Jałmużnika Papieskiego – Kardynała Konrada Krajewskiego.

PowiązaneTematy

W koordynację działań zaangażowało się Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Ambasada RP przy Stolicy Apostolskiej. Dzięki pomocy PKN ORLEN instytucja, na czele której stoi Jałmużnik Papieski, będzie mogła wesprzeć najbardziej narażonych na kontakt z pandemią.

Środki przekazane przez PKN ORLEN trafią również do potrzebujących – bezdomnych, migrantów i pacjentów domu opieki. Wsparcie trafi też do jednostki Żandarmerii Watykańskiej, współpracującej z Polską podczas takich wydarzeń, jak Światowe Dni Młodzieży oraz Gwardii Szwajcarskiej, stanowiącej osobistą ochronę Papieża Franciszka.

Źródło: PKN ORLEN

– Od początku trwania pandemii aktywnie zaangażowaliśmy się w walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce. Jednak ta bezprecedensowa sytuacja, w której znalazł się świat, wymaga międzynarodowej solidarności. Po rozmowie Pana Prezydenta Andrzeja Dudy z Papieżem Franciszkiem, podjęliśmy decyzję o wsparciu działań prowadzonych przez Stolicę Apostolską na rzecz najbardziej potrzebujących – powiedział Daniel Obajtek, Prezes PKN ORLEN.PKN ORLEN przekazał 705 tys. sztuk masek jednorazowych, 30 tys. masek polskiej firmy Brubeck, 3,6 tys. sztuk płynu do dezynfekcji rąk o pojemności 5 litrów, 3,2 tys. sztuk płynu do dezynfekcji powierzchni o pojemności 5 litrów oraz 10 tys. sztuk kombinezonów ochronnych.

Źródło: PKN ORLEN

– Składam wyrazy ogromnej wdzięczności dla władz Polski, Pana Prezydenta Andrzeja Dudy i Zarządu PKN ORLEN pod kierownictwem Pana Prezesa Daniela Obajtka za niesienie pomocy humanitarnej dla Stolicy Apostolskiej, która razem z Republiką Włoch, zmaga się z pandemią COVID-19. Polska potwierdza swą solidarność z tymi, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Otrzymane dary w postaci masek i kombinezonów ochronnych oraz płynów do dezynfekcji rąk i powierzchni trafią za pośrednictwem Jałmużnika Papieskiego do osób najbardziej potrzebujących – powiedział Janusz Kotański, Ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej.

Udzielone wsparcie w postaci środków ochrony to przede wszystkim wyraz społecznej odpowiedzialności międzynarodowego koncernu w obliczu pandemii. Wcześniej PKN ORLEN wysłał również środki ochrony osobistej na Litwę, które zostaną przekazane na potrzeby litewskiego rządu oraz najbardziej potrzebujących instytucji.

Źródło: PKN ORLEN
Źródło: PKN ORLEN

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 8

 1. Bella says:

  Roznica jest taka, że tamci podziękują a Polacy beda krzyczeli, ze dali zbyt malo.

  • gość says:

   tamci też przez przedstawicieli handlowych – szczególnie tego z Torunia – też krzyczą non stop, że mało i trzeba z kasy państwa dawać. szkoda, że nie wysłali tych maseczek z anatonova, co się do niczego nie nadają, tylko rozdają to, co jest potrzebne w Polsce. ale wybory za pasem, więc korporacja musi owieczkom (i baranom?) wskazywać na kogo głosować

 2. Adam B says:

  Nie jestem przeciwnikiem tej władzy ALE mówię wam pisowcy weźcie się za myślenie bo ludzie was wykopią i to niedługo!!!!!! Watykan to jest tu !!!!! Tu ludzie potrzebują !!!!!!!

 3. Adam B says:

  Nie jestem przeciwnikiem tej władzy ALE mówię wam pisowcy weźcie się za myślenie bo ludzie was wykopią i to niedługo !!!!! Watykan to jest tu ! Tu ludzie potrzebują !!!!!!!!

 4. t56 says:

  może w rodzinie mają księdza?

 5. t56 says:

  tia! A w Płocku ani maseczek darmowych, drogie płyny a milionowe zarobki mają się dobrze. Pora umierać bez dotacji

 6. przemek says:

  No i git gitara. Ciemnota w natarciu.Swoich okradną a kiecakom dadzą.

 7. gość says:

  najbogatsza korporacja świata finansowana przez najbogatsze polskie przedsiębiorstwo.
  rozumiem, że Polsce jest wystarczająca ilość masek, kombinezonów i płynu, a Polska to taki bogaty kraj, żeby oddawać za darmo tej korporacji, choć oni ciągną ile wlezie z tego kraju na każdym kroku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU