Waleczna Jutrzenka przegrała w Lublinie

Ostatnie spotkanie w tym roku, niestety, nie było udane dla zespołu MMKS Jutrzenki Płock. Podopieczne Jarosława Stawickiego, mimo negatywnego rezultatu, pozostawiły po sobie całkiem pozytywne wrażenie, jednak porażka 23:17, nawet w ładnym stylu, nie daje żadnej zdobyczy punktowej.

Spotkanie w hali Globus zapowiadane było jako wielki pojedynek o „4 pkt” i tak też było na parkiecie do pewnego momentu. Gospodynie, wspierane przez zawodniczki z MKS-u Lublin (pierwszego zespołu z Lublina) miały spore problemy ze sforsowaniem obrony Jutrzenki. Dzięki dzielnej postawie przyjezdnych z naszego miasta, po skutecznie egzekwowanym rzucie karnym w 10. minucie to Jutrzenka objęła prowadzenie 2:3. Chwilę później akademiczki z Lublina w prosty sposób zdobyły trzy bramki i wyszły na prowadzenie. Jednak team z Płocka, głównie za sprawą skutecznej Karoliny Mokrzkiej, szybko odpowiedział gospodyniom i doprowadził do remisu. Walka gol za gol trwała do 25. minuty spotkania. Niestety, w końcowych minutach pierwszej odsłony zawodniczki z Płocka nie potrafiły znaleźć recepty na skuteczną obronę rywalek, które wykorzystały ten przestój. Ostatecznie do przerwy to AZS UMCS Lublin prowadził 11:8.

W drugiej części Jutrzenka rzuciła się bardzo mocno do odrabiania strat i po trzech minutach zbliżyła się do rywalek na zaledwie jedną bramkę. Niestety, był to tylko chwilowy sukces… Gospodynie z minuty na minutę poprawiały grę w obronie, co sprawiało wiele problemów Jutrzence Płock. Choć płocczanki walczyły do upadłego, to wynik nadal był niekorzystny (16:13 w 45. minucie dla Lublina). Wydawało się, że wiele się nie zmieni, a o zwycięstwie zdecydują detale lub odrobina szczęścia. Jednak piła ręczna kobiet po raz kolejny pokazała, że tutaj nie ma kalkulacji i przypuszczeń, a świetnym dowodem na to jest wynik z 51. minuty, gdy gospodynie wypracowały sobie dość dużą przewagę (21:14 dla Lublina). W końcowych minutach płocczanki szukały swoich szans na zniwelowanie strat, ale rywal nie pozwolił się dogonić. Wynik końcowy to 23:17 dla gospodyń z Lublina.

Podopiecznym Jarosława Stawickiego, jak również całemu sztabowi szkoleniowemu, prezesom i osobom wspierającym ten klub życzymy udanego 2015 roku, a przede wszystkim… znalezienia sponsora, który pomoże drużynie wyjść z tarapatów.

Uwaga, mecz pomiędzy AZS AWF Warszawa, a SMS Płock został przełożony.

AZS UMCS Lublin – MMKS Jutrzenka Płock 23:17 (11:8)
Jutrzenka: Dobrowolska, Pietrzak – Waszkiewicz 2, Mokrza 8, Homonicka 2, Salamandra, Kwasiborska, Stasiak 4, Krysia 1, Rędzińska.