REKLAMA

W sobotę oddaj krew

REKLAMA
W najbliższą sobotę, 6 października, w godzinach 12-18 przy Galerii Mazovia stanie Krwiobus, w którym każdy chętny będzie mógł oddać krew. W tym czasie wewnątrz galerii będzie trwało pierwsze spotkanie w ramach sobotnich porcji zdrowia. Patronat nad imprezą objęła Okręgowa Izba Lekarska w Płocku.

– Chcemy przypomnieć mieszkańcom Płocka i okolic jak ważne jest oddawanie krwi oraz że wystarczy tak niewiele, żeby uratować czyjeś życie. Akcja poboru krwi organizowana przy współpracy Galerii MAZOVIA i Terenowego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Płocku będzie miała miejsce w specjalnie przygotowanym ambulansie ustawionym przy Galerii. – powiedziała dr Sabina Kańtoch, kierownik oddziału.

– Do naszej akcji wciąż dołączają nowi partnerzy, którym na sercu leży dobro pacjentów – mówi Krzysztof Kopytowski, Dyrektor Galerii Mazovia. – Cieszymy się, że odwiedzający nas mieszkańcy regionu będą mogli w ten weekend znaleźć u nas pomoc lub dowiedzieć się jak zadbać o swoją kondycję.

Oprócz możliwości oddania krwi, 6 października w Galerii Mazovia będzie można skorzystać również z darmowych porad specjalistów, m.in. pediatry, kardiochirurga, ginekologa, neonatologa, lekarza medycyny estetycznej, dietetyka, kosmetologa, pedagoga, logopedy, psychologa, a także specjalistów od badań psychotechnicznych.

Firma Life Project zaoferuje klientom możliwość poddania się Badaniom Psychotechnicznym, wykonania testu osobowości oraz konsultacji z psycho

logiem. Pedagodzy, psycholog, logopeda i neurologopeda z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 z Płocka oraz ze Stowarzyszenia „Między ludźmi” odpowiedzą na wszystkie pytania rodziców, a dietetyk opowie o dietach i profilaktyce odżywiania. Odwiedzający będą mogli uczestniczyć w pokazach udzielania pierwszej pomocy oraz: kąpieli noworodka, pielęgnacji dziecka prowadzonych przez studentów PWSZ w Płocku, jak również w pokazach ratownictwa medycznego na nowoczesnym fantomie dziecka, w wykonaniu uczniów ZS Danuty Sokołowskiej. Ciekawostką będzie także pokaz kosmetyki estetycznej.Prof. Romuald Juchnowicz, genetyk Anna Stachurska oraz kardiolog dr Andrzej Drzewiecki udzielą obszernych wywiadów na scenie głównej, a Rzecznik Osób Niepełnosprawnych porozmawia ze wszystkimi zainteresowanymi m.in. nt. turnusów rehabilitacyjnych, dofinansowań i refundacji lekarstw.

Wszyscy chętni będą mogli również poddać się darmowemu pomiarowi glukozy, ciśnienia, pulsometrii oraz ważeniu, mierzeniu i wyliczeniu współczynnika BMI. Najmłodsi wezmą udział w licznych animacjach, zabawach czy konkursach z nagrodami.

ORLEN Medica organizuje dla maluchów konkurs pod hasłem „Bezpieczny powrót z wakacji”. Zwycięzcy zostaną uhonorowani cennymi nagrodami od organizatora. Niezwykłą okazją będzie możliwość wygrania w konkursach pakietów szczepień przeciw grypie, voucherów na zabiegi w kriokomorze oraz voucherów zniżkowych na zabiegi usuwania cellulitu, blizn i rozstępów. Przy Galerii zaparkuje również specjalistyczna karetka ORLEN Medica, którą można będzie obejrzeć od środka.Portal PlockCafe.pl jest jednym z patronów medialnych akcji.

6 października 2012
godz. 12-18

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU