REKLAMA

W Płocku odbędzie się Orlen Cup. Przyjadą największe lekkoatletyczne gwiazdy świata

REKLAMA

W czerwcu w Płocku odbędzie się Orlen Cup – międzynarodowa impreza lekkoatletyczna, w której swój udział potwierdziły największe sportowe gwiazdy świata. 

Tego typu wydarzenie zostanie zorganizowane w naszym mieście po raz pierwszy. Orlen Cup to turniej dwóch dyscyplin: pchnięcia kulą i skoku o tyczce. 19 czerwca do Płocka przybędą największe gwiazdy tych dyscyplin – m.in. Tomasz Majewski, dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą, Kanadyjczyk Dylan Armstrong – aktualny wicemistrz świata w tej dyscyplinie, niemiecki kulomiot Ralf Bartels, mistrz świata skoku o tyczce, Paweł Wojciechowski i brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w skoku o tyczce, Raphael Holzdeppe.

Jak zapewniają organizatorzy, rozmowy z zawodnikami trwają cały czas. – Staramy się, by sportowych gwiazd było jak najwięcej – potwierdził Sebastian Chmara, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. – Zdobywanie zawodników jest ciężkie szczególnie teraz, w roku poolimpijskim. Ponadto, kilku chętnych nie może przyjechać z powodu kontuzji. Nie możemy też liczyć na przyjazd Amerykanów. Zawodnicy z USA w tym roku organizują swoją imprezę – dodał.

Lista zawodników pozostaje więc otwarta, lecz na pewno znajdą się na niej wyłącznie panowie. – Rozważaliśmy starty kobiet – zdradza Chmara. – Problem w tym, że nasze najbardziej znane tyczkarki – Monika Pyrek i Anna Rogowska – nie mogłyby wziąć w nich udział, a przeprowadzanie takiej imprezy bez nich nie miałoby sensu.Orlen Cup zostanie zorganizowany na Starówce. Skocznia, rzutnia i trybuny będą rozstawione tuż przed ratuszem. W sumie występy sportowców na żywo obejrzy licząca 800 osób widownia. Transmisję na żywo prowadzić będzie TVP Sport.

Impreza zapowiada się na tyle ciekawie, że ratusz – już teraz – zastanawia się nad drugą edycją Orlen Cup. Ta może odbyć się jeszcze w tym roku. – Niewykluczone, że zimą zorganizujemy drugą edycję turnieju – powiedział Andrzej Nowakowski. – Wówczas impreza przeniosłaby się do Orlen Areny.

Tego samego dnia, czyli 19 czerwca, odbędą się też Otwarte Mistrzostwa Płocka Skoku Wzwyż dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU