REKLAMA

Vistula Folk Festival już w środę

REKLAMA

W najbliższą środę, 20 sierpnia, odbędzie się Vistula Folk Festival. Organizatorzy obiecują pięć dni z folklorem różnych stron świata. Będzie muzyka, taniec i śpiew.

Choć Nadwiślański Festiwal Folklorystyczny rozpoczyna się, POKiS zapowiedział szereg wydarzeń towarzyszących. Uczestników imprezy spotkamy w Płocku już we wtorek – m.in. na Starówce i Galeriach Handlowych. Gwiazdy festiwalu zapewniają, że występy będą organizowane także poza oficjalnym programem.

PowiązaneTematy

Przypomnijmy: Vistula Folk Festiwal rozpoczyna się w środę, 21 sierpnia od godz. 10, wówczas będzie można skorzystać z atrakcji przygotowanych w Wiosce festiwalowej – m.in. z wesołego miasteczka. Festiwalowicze będą mogli zobaczyć pokaz wyrobu wełny metodami tradycyjnymi oraz spróbować specjałów kuchni kurpiowskiej.

Wieczorem odbędzie się koncert otwarcia. Wystąpią: Romanasul z Rumunii, Lipovec ze Słowacji, Radost z Białorusi, a także Ballet Folklórico de Tamaulipas z Meksyku oraz S1 Bisnis Prasetiya Mulya Group z Indonezji. Będą też płoccy artyści – Zespół Pieśni i Tańca „Wisła” oraz HZPiT Dzieci Płocka.

Festiwal potrwa pięć dni, a wstęp na niego jest wolny.