REKLAMA

VI Kongres Polska Chemia odbędzie się w Płocku

REKLAMA

W pierwszych dniach czerwca do Płocka przyjadą szefowie największych spółek z branży chemicznej, przedstawiciele rządu i parlamentu, a także eksperci i przedsiębiorcy oraz naukowcy z tego sektora. Okazją do spotkania będzie 6. edycja Kongresu Polska Chemia.

To jedno z najważniejszych wydarzeń branży chemicznej odbędzie się 5 i 6 czerwca br. w Płocku. VI Kongres Polska Chemia będzie koncentrować się na obszarach, które mają strategiczne znaczenie dla przyszłości branży w Polsce i na świecie, czyli inwestycjach, regulacjach środowiskowych, wsparciu konkurencyjności, surowcach przyszłości oraz bezpieczeństwu.

W kongresie udział zapowiedziało ponad sześciuset uczestników. Udział w debatach i panelach zapowiedzieli między innymi prezesi i członkowie zarządów największych firm sektora, w tym: dr Wojciech Wardacki (Grupa Azoty), Zbigniew Leszczyński (PKN Orlen), Józef Węgrecki (PKN ORLEN S.A) dr Mateusz Aleksander Bonca (LOTOS S.A.), Zbigniew Warmuz (Synhos S.A.), Giuseppe Santoro (Dow Polska),rzegorz Czul (Fluor S.A.), Katarzyna Byczkowska (BASF Polska), Agnieszka Żyro ( Anwil S.A.).

Wśród panelistów znajdą się także przedstawiciele administracji i parlamentu: dr Andrzej Ziółkowski (Urząd Dozoru Technicznego, Jerzy Meysztowicz (Sejm), Jan Filip Staniłko (Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii), dr inż. Krystian Szczepański (Instytut Ochrony Środowiska),dr inż. Witold Skomra (Rządowe Centrum Bezpieczeństwa).

– Skupimy się na tym co najważniejsze, ale też najtrudniejsze dla sektora chemicznego – mówi dr inż. Tomasz Zieliński, Prezes Zarządu Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego, która jest organizatorem wydarzenia. – W tym roku, reagując na bardzo silne europejskie i krajowe trendy, sporo uwagi poświęcimy kwestiom środowiskowym, a zwłaszcza gospodarce obiegu zamkniętego, plastikom i surowcom przyszłości. Polska Chemia od dawna jest sektorem odpowiedzialnym środowiskowo. Nieustannie szukamy nowych rozwiązań, poprawiamy nasze produkty i przeznaczamy ogromne środki na inwestycje i o tym także chcemy rozmawiać z naszymi gośćmi – wyjaśnia dr inż. Tomasz Zieliński.

Jak podkreśla, siłę tego sektora tworzą wspólnie wielcy i mali przedsiębiorcy, dla których Kongres jest miejscem wymiany doświadczeń, rozmów o perspektywach i nawiązywania relacji biznesowych zagrożeniach i szansach.Kongres będzie podzielony bloki tematyczne, obejmujące zagadnienia najważniejsze dla przyszłości branży: Inwestycje w sektorze, Bezpieczna chemia, Środowisko nr 1, Surowce przyszłości, Jak wygrać z konkurencją?

Zapisy na Kongres trwają tylko do 28 maja poprzez stronę kongrespolskachemia.pl.

VI KONGRES POLSKA CHEMIA
5-6 CZERWCA 2019 ROKU, ORLEN ARENA, PŁOCK

Partnerem strategicznym kongresu jest PKN ORLEN i Grupa Azoty. PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU