Uwaga na portfele – znikają w trakcie zakupów!

REKLAMA

Sporo kolizji i dwa wypadki to bilans minionego weekendu. Nie próżnowali też złodzieje, którzy wykorzystują przedświąteczny tłok w sklepach.

Do pierwszego z wypadków doszło 18 grudnia w miejscowości Niszczyce Pieńki (gm. Bielsk). Aż pięć osób zostało zabranych do szpitala, w wyniku zderzenia dwóch pojazdów. Przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków jazdy.

PowiązaneTematy

Drugi wypadek miał miejsce w sobotę, 19 grudnia. Na ul. Borowickiej w Płocku 29-letni płocczanin kierujący motorowerem, na śliskiej nawierzchni stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Kierowca został ranny, przewieziono go do szpitala.

W trakcie weekendu doszło także do 25 kolizji – 15 w Płocku i 10 w powiecie. O kilku z nich pisaliśmy.

[button link=”http://petronews.pl/auto-w-rowie-i-stluczka-niedzielny-wieczor-na-drogach/” target=”new” color=”#e60f0f”] Auto w rowie i stłuczka – niedzielny wieczór na drogach[/button]

[button link=”http://petronews.pl/stluczka-trzech-aut-na-podolszycach/” target=”new” color=”#e60f0f”] Stłuczka trzech aut na Podolszycach[/button]

[button link=”http://petronews.pl/duza-kolizja-na-pilsudskiego/” target=”new” color=”#e60f0f”] Duża kolizja na Piłsudskiego[/button]

Na drogach pojawiło się sporo nietrzeźwych kierowców. W Płocku policjanci zatrzymali dwie takie osoby na ul. Wyszogrodzkiej, natomiast w powiecie zatrzymano aż 7 kierowców z promilami – w miejscowościach: Słupno, Leszczyn Szlachecki (dwukrotnie), Kosino, Drobin, Płonna, Krajkowo. 40 osób doprowadzono do izby wytrzeźwień.

Doszło także do kilku zdarzeń kryminalnych.

18 grudnia w Płocku przy ul. Lasockiego włamano się do piwnic, skąd skradziono akumulator.

Również akumulator padł łupem złodziei w nocy z 17 na 18 grudnia w Ciółkówku (gm. Radzanowo) – skradziono go z pojazdu ciężarowego, wartość szkody wyceniono na 1200 zł.

19 grudnia w Płocku na Pl. Obrońców Warszawy włamano się do pojazdu, skąd skradziono radio. Wartość strat to 220 zł.

Rozpoczęły się już świąteczne kradzieże. 20 grudnia w Płocku przy ul. Gałczyńskiego, w trakcie zakupów skradziono portfel z dokumentami i pieniędzmi.

Do ostatniego zdarzenia doszło w nocy z 19 na 20 grudnia w Płocku przy ul. Czerwonych Kosynierów. Nieznani sprawcy porysowali tam powłoki lakierniczej samochodu, wartość strat wyceniono na 1800 zł.