Urząd miasta: Wykonawca uporządkuje teren

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W czwartek poruszyliśmy temat, na który uwagę zwrócił nasz czytelnik. Chodzi o inwestycję, prowadzoną przy ul. PCK – budowę chodnika. Jak wyjaśnia mieszkaniec osiedla Winiary, remont spowodował zdemolowanie okolicznego terenu, a wręcz zagrożenie dla zdrowia osób, które mieszkają w pobliżu. Urząd miasta zobowiązał wykonawcę do naprawienia sytuacji.

Przypomnijmy, nasz czytelnik zauważył, że podczas budowy chodnika przy ul. PCK w Płocku, zniszczono trawę, a teren, który wcześniej był równy, teraz przypomina “poligon”. Jezdnia została zanieczyszczona ogromną ilością błota z kamieniami i piachem, co powoduje, że do domów są wnoszone duże ilości zanieczyszczeń, a obuwie wymaga codziennego czyszczenia. W podobnym stanie są samochody parkowane przy ulicy PCK.

Czarę goryczy przelała sytuacja, kiedy nasz czytelnik przewrócił się, idąc do pracy. Musiał się przebrać, a płaszcz oddać do prania, na szczęście nie stało mu się nic poważnego. Sytuacja mogła wyglądać jednak inaczej, gdyby na błocie poślizgnęła się np. starsza osoba.

Przekazaliśmy uwagi naszego czytelnika do Urzędu Miasta Płocka. 17 listopada otrzymaliśmy odpowiedź.

– Proszę przekazać Czytelnikowi serdeczne podziękowania na zasygnalizowanie problemu na Winiarach – napisała Marta Komorkowska z zespołu współpracy z mediami płockiego ratusza. – Wykonawca skweru przy ul. PCK został zobowiązany przez Wydział Inwestycji do uporządkowania terenu. Uzyskaliśmy zapewnienie, że zrobi to do jutra – dodała.

Jednocześnie urzędniczka przypomina, że wszelkie problemy, sprawy i pytania mieszkańcy mogą kierować do Biura Interwencji i Informowania Mieszkańców. Mogą to zrobić telefonicznie pod numerem 24 364-55-55 (w godzinach pracy urzędu) lub poprzez aplikację Local Spot (całą dobę).

Czytelnik: Budują kilka metrów chodnika, niszcząc przy tym pół osiedla

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji