REKLAMA

Ulice znowu będą oblodzone. Pogoda na weekend

REKLAMA

Przez najbliższe dni, a nawet tygodnie, pogoda nie będzie dla nas zbyt łaskawa. W weekend temperatura znowu spadnie poniżej zera. To wszystko, co teraz się roztopiło – zamarznie, a ulice i chodniki mogą zamienić się w lodowisko.

Jak ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, od piątku do niedzieli, po występujących w ciągu dnia opadach deszczu ze śniegiem i deszczu, w nocy nastąpi spadek temperatury poniżej zera, co spowoduje zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników.

PowiązaneTematy

W piątek temperatura w dzień wyniesie maksymalnie 3oC, a w nocy z piątku na sobotę spadnie do -1oC. Według prognoz IMGW, w dzień spodziewane są opady deszczu, natomiast w sobotę nad ranem deszczu ze śniegiem.

W pierwszy dzień weekendu pogoda ma być naprawdę ponura. Temperatura w Płocku utrzymywać się będzie w okolicach 2oC na plusie, natomiast w nocy spadnie do minus 2oC. W sobotę spodziewane są opady śniegu z deszczem oraz śniegu. Natomiast w niedzielę temperatura w dzień będzie utrzymywała się delikatnie powyżej zera, a koło południa możemy liczyć na przebłyski słońca. Meteorolodzy nie przewidują na ostatni dzień weekendu żadnych opadów.

Temperatura odczuwalna w weekend może spaść nawet do -10oC, a to za sprawą wiatru, który może potęgować uczucie zimna. Jego prędkość utrzymywać się będzie na poziomie około 14 km/h.

Jest także dobra wiadomość: ciśnienie powoli będzie wzrastać.