REKLAMA

Trwa remont nabrzeża. Prezydent: Niepokoi mnie…

REKLAMA

Plac budowy – taki obrazem wita Płock wszystkich, spoglądających na nabrzeże. Rozpoczęły się kosztujące blisko 32 mln zł prace, które mają zmienić nadwiślane tereny miasta. – Inwestycja ma być gotowa w listopadzie – zapowiadał podczas czwartkowego briefingu prasowego prezydent Płocka. 

Ciężki sprzęt, dużo piachu i siatki odgradzające kierowców oraz spacerujących od placu budowy – tak wygląda teraz nabrzeże wiślane. Roboty, mające stworzyć nowe miejsce rekreacyjne dla mieszkańców, toczone są pełną parą. – Pomimo trwającej zimy, cały czas pracujemy – pokazywał prezydent Andrzej Nowakowski. – Inwestycja ma być gotowa jeszcze w tym roku i, póki co, nic nie wskazuje na to, aby miało być inaczej – uspokajał zebranych dziennikarzy.

Kiedy dokładnie? Końcówka 2018 roku. – Realnym terminem wydaje się listopad – szacował włodarz Płocka. – Na tę chwilę nie terminy mnie niepokoją, bardziej brak dofinansowania – dopowiadał, mówiąc o kosztującej niemalże 32 mln inwestycji.

Dofinansowanie, o którym wspomniał Nowakowski, bez wątpienia odciążyłoby rekordowy, choć jednak mający swoje granice, miliardowy budżet Płocka. – Wciąż czekamy na decyzję – odpowiadał lakonicznie prezydent na pytania dziennikarzy. – Na tę chwilę dofinansowania ze środków Unii Europejskiej nie uzyskaliśmy. Wsłuchujemy się w decyzję marszałka województwa. Złożyliśmy też kolejny wniosek, więc szanse są zawsze – precyzował Andrzej Nowakowski.

Skąd więc miasto weźmie pieniądze na remont? Jak dowiedzieliśmy się w ratuszu, na modernizację nabrzeża wiślanego władze planują wydać łącznie blisko 37 mln zł. Dotychczas (w latach 2016-2017) wydaliśmy blisko 1,15 mln zł, w roku 2018 zaplanowano 24,78 mln zł, natomiast w 2019 roku – 11 mln zł.

– Na dziś cały budżet tego zadania finansowany jest ze środków własnych Gminy Miasto Płock. Później inwestycja może zostać refinansowana kredytem z Europejskiego Banku Inwestycyjnego do wysokości 50% poniesionych nakładów inwestycyjnych – poinformowała nas Alina Boczkowska z zespołu współpracy z mediami.Na jakim etapie znajdują się prace? Pomimo zaangażowania dużej ilości sprzętu – wciąż początkowym. – Obecnie trwają prace przy budowie portu jachtowego – zdradził Nowakowski. – Jesteśmy na etapie pogłębiania Wisły, jest także ścianka szczelna, która będzie chroniła falochron, po którym będzie biegł pasaż nabrzeża – opowiadał.

Plac zabaw nad samą Wisłą, ale bez barierek. Ratusz: Tak było zawsze

Zakończenie prac, jak deklarował prezydent, to końcówka 2018 roku. Oznacza to więc, że wakacyjne festiwale – w tym Audioriver – musiałyby odbyć się w towarzystwie maszyn i ciężkiego sprzętu. Czy to oznacza rezygnację z imprez? – Nie widzę takiej potrzeby – odpowiedział prezydent Płocka. – Nie dotykamy plaży, a komunikacja będzie odbywała się od Kazimierza Wielkiego. Choć to wyzwanie dla organizatorów – przyznał.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 7

 1. Y.Y. says:

  Nowakowski Andrzej wygra wybory. No chyba, że przejedzie po pijanemu na pasach zakonnicę na czerwonym świetle. Przyjmuję każdy zakład.

  • Max says:

   Nawet wtedy wygra bo wybiórcza napisze, że zakonnica pewnie szła gwałcić dzieci, a bohater je uratował. Tak mogło być. Inne gazety napiszą że zakonnica i tak umarła by w mieście w którym rak jest od kiedy pis jest u władzy bo do tej pory Orlen nie smierdział i za PO zajmował sie hodowlą jedwabiu.
   Poza tym, jakoś nikt nie widzi albo nie zauważa, że budowane jest drugie molo a pierwsze to był najdroższy element całego projektu zagospodarowania nabrzeża. Wyszydzane przez PO a teraz realizowane przed wyborami na wariata, bez kasy (!!!) i bez poszanowania czegokolwiek.
   A efekt bedzie taki że za 50 milionów zbudują chodnik i katastrofe jak jednopasmowa obwodnica zaczynająca się w centrum i prowadzaca do orlenu. Która i tak jest za pieniądze PSL i UE bo w kasie pusto. 3 razy wzrosło zadłużenie, 2 x ilość urzedników ale co tam. Wygra ;)

  • MONIC says:

   jestem za , takiego prezydenta to miasto jeszcze po wojnie nie miało!!!!!!BRAWO!

   • szczePan says:

    Faktycznie, takiego nie miało.. Ma na koncie rzeźnię drzew i zabytków. Jednopasmową „obwodnicę”, wywalanie kasy na komercyjne imprezy i parę podobnych „osiągnięć”..

   • Eryk says:

    weź bo mnie po prostu poniesie. remont nabrzeża to molo (najdroższa część) plus reszta. Prezydent robi teraz reszte z planów poprzednika i już nie musi mola a wydaje tyle hajsu co tamten miał na wszystko. Na raptem chodnik przy molo.

 2. Lolo says:

  Ale się spasł na tym stołku.

 3. rAdny says:

  i tak prezydenciku stracisz stołek na jesieni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU