REKLAMA

Targowisko z tradycjami – Targowisko Rynex

REKLAMA

Targowisko – jeden z najstarszych sposobów prowadzenia handlu w naszym kraju. Targowiska miejskie czy wiejskie stanowią nieocenione źródło zdrowej żywności, oryginalnej odzieży, niezwykłych lub niezwykle przydatnych drobiazgów. Klientów przyciąga zarówno oferta, jak i klimat targowiska, którego nie da się porównać z żadnym nowoczesnym sklepem. Takie klimatyczne miejsce mamy również w Płocku.

W Polsce jest ponad 2 tys. stałych targowisk oraz około 7 tys. targowisk sezonowych. Co nas tak przyciąga w te miejsca? Niewątpliwie tradycja, ale i to, że miejsca te umożliwiają bezpośredni kontakt handlowca z klientem oraz… negocjowanie ceny.

Największym miejscem wolnego handlu w Płocku jest „Targowisko Rynex”, zlokalizowane przy ul. Rembielińskiego 6B. Możemy korzystać z niego od poniedziałku do piątku w godzinach 6-18, a w sobotę w godzinach 6-15. To jednak już wkrótce się zmieni.

Wyprzedaż Garażowa

Targowisko (4)Od 3 lipca br. spółka rozpoczyna cykliczną „wyprzedaż garażową”. Wyprzedaże będą odbywały się w każdą niedzielę od godz. 9 do godz. 15 na terenie Targowiska pod Wiatą. Na wystawców będzie czekać aż 68 stanowisk.

Lokalizacja nie jest przypadkowa. Zadaszenie targowiska gwarantuje, że warunki pogodowe nie przeszkodzą w organizacji giełdy. Dodatkowo, każdy wystawca będzie mógł swój samochód ustawić za stanowiskiem, co z pewnością ułatwi rozlokowywanie się i prezentację produktów.

– Na „Wyprzedaż Garażową” zapraszamy wszystkich mieszkańców Płocka i okolic – mówi Radosław Bednarski, prezes spółki Rynex. – Stanowiska na targowisku przeznaczone będą nie tylko dla sprzedawców, ale również prywatnych osób, posiadających w swoich domach rzeczy, które mogą być przydatne dla innych – dodaje.

Firany.pl

W hali A targowiska od wielu lat mieści się pawilon z firankami „Firanki.pl”. Od trzech lat prowadzą go panie Iwona Borowska i Ewa Szulińska. Znajdziemy tam szeroki asortyment firan, zasłon i dodatków do karniszy. Jakie wzory i kolory najczęściej wybierają klienci? – Preferowane są raczej lżejsze firanki, podwieszane i na przelotkach [kółeczkach – przyp.red.] – mówi pani Iwona. – Dużo szyjemy też rolet rzymskich – dodaje.

Rynek Rynex Targowisko (9)
Ewa Szulińska i Iwona Borowska

Okazuje się, że kolorystyka firan i zasłon jest przeróżna. – To jest tak jak z modą, każdy wybiera coś dla siebie – uśmiecha się pani Iwona. – Ale najczęściej wybierane są turkusy, szarości, beże i ecru – dodaje pani Ewa. Kto najczęściej jest klientem w salonie firan? Pytamy o to z lekkim uśmiechem, ale panie nas zaskakują. – Coraz więcej jest mężczyzn, i to samotnych panów, którzy przychodzą z konkretnym pomysłem na wygląd i kolor firanek czy zasłon – mówi pani Iwona. – Również jesteśmy tym zdziwione, ale zdarza się, że nawet jeśli panowie przychodzą z partnerkami, to raczej oni decydują co wybrać, znają się na karniszach i dobierają dodatki – wyjaśnia współwłaścicielka sklepu.Dowiedzieliśmy się również, że panowie najczęściej wybierają tradycyjne kolory i jednolite materiały, natomiast panie są odważniejsze i czasem lubią zaszaleć kolorystycznie.

Targowisko do wynajęcia

W skład targowiska przy ul. Rembielińskiego wchodzą hale, pawilony i stanowiska handlowe. Znajdziemy tam naprawdę bogaty asortyment. W trzech klimatyzowanych i ogrzewanych halach targowych kupcy oferują swoje towary z branży odzieżowej, obuwniczej, chemicznej, a także spożywczej. To właśnie tam możemy kupić świeże ryby, mięso czy przyprawy.

Targowisko (3)Ciekawe produkty znajdziemy też w pawilonach handlowych, w których dominuje branża odzieżowa. Stanowiska handlowe natomiast to w sezonie cały przekrój warzyw, owoców, kwiatów, jaj wiejskich, urzekających kolorami i zapachem. To właśnie tutaj przychodzą co najmniej raz w tygodniu rodziny, wybierając okazałe pomidory, intensywnie zielone ogórki, dorodne papryki czy ogromne pęki ziół – szczypioru, natki albo koperku. Pyszny obiad stworzymy z młodych ziemniaków, białych kalafiorków czy młodej kapusty. Dzieci chcą deseru? Najlepszy jest ten oparty na świeżych owocach – jabłkach, truskawkach, malinach, agreście czy porzeczkach. W sezonie nie zabraknie też czereśni czy wiśni, a jako przekąskę możemy wykorzystać np. bób czy orzechy.

Działkowicze na pewno skorzystają z bogatej oferty kwiatów i sadzonek, a jeśli ktoś zgłodnieje, czekają na niego pawilony gastronomiczne.

Rynek Rynex Targowisko 11m (2)Na „Targowisku Rynex” można również wynająć pawilony na własną działalność gospodarczą. Obecnie wolny jest np. pawilon nr 10 w hali A, o powierzchni ok. 11 mkw. 

Dodatkowe informacje uzyskacie:
– w siedzibie Spółki Rynex, przy ul. 1 Maja 7a
– telefonicznie pod numerem: (24) 364-01-09, kom.: 785-504-836
– rynex.com.pl
– rynex@rynex.com.pl.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU