Szerokopasmowy Internet dla Płocka

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W piątek, 4 kwietnia, w Szkole Wyższej imienia Pawła Włodkowica w Płocku odbyła się konferencja, na której przedstawiono kilka pomysłów na rozwój polskiej, mazowieckiej wsi i unowocześnienie województwa.

Politycy walczą o to, aby otrzymać maksymalne dofinansowanie na przetwórstwo, kwotę 15 milionów złotych, która ma być przeznaczona na działania organizacji przedsiębiorców działających w tym zakresie, a nie na pojedynczy podmiot. Jak mówią przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego, należałoby stworzyć inspekcje, które będą wnikliwie badały produkcję rolną w celu podwyższenia jej jakości.  Jest szansa, aby działanie inspekcji stało się faktem późną jesienią.

Jak mówi jeden z polityków, w aspekcie działań Europa-Rosja, Polska musi przestrzegać prawa unijnego w tym zakresie, tak, aby była solidarność z UE. Według Jarosława Kalinowskiego – eurodeputowanego PSL-u, Rosja próbuje grać na podział Unii, efektem którego ma być oddzielenie Litwy i Polski od reszty krajów zjednoczonych.

Podczas konferencji zabrał głos także marszałek województwa, Adam Struzik, który mówił o unowocześnieniu Mazowsza. Ma powstać 3600 kilometrów sieci światłowodowych, które zapewnią przepustowość powyżej 30 Mb/s. Celem tego projektu jest, aby w ciągu dwóch lat 100% instytucji publicznych oraz firm, a także 95% społeczeństwa (w tym wiejskiego) miało dostęp do szerokopasmowego Internetu. Byłby to duży skok cywilizacyjny dla województwa mazowieckiego. W związku z budową nowoczesnej sieci internetowej, trwają także przygotowania do wprowadzenia e-administracji. Wykonawcą nowoczesnej sieci ma być polsko-koreańskie konsorcjum, które po raz pierwszy działa na tak dużą skalę w Unii Europejskiej. Budowa ma polegać na prowadzeniu inwestycji w różnych miejscach jednocześnie. Kiedy faktycznie będzie można korzystać z szerokopasmowego internetu? To zależy także od władz gminnych.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji