Święty Jan Paweł II patronem ronda w Brudzeniu Dużym

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

2 maja odbyła się uroczystość nadania nowemu rondu w Brudzeniu Dużym imienia Świętego Jana Pawła II. – Dziękuję za wybranie akurat tego patrona, który – jak nikt inny w historii – przyczynił się do wzrostu poczucia godności każdego Polaka, niezależnie od tego gdzie żył – mówił marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 559, którego pierwszym etapem była budowa ronda, rozpoczęła się już w 2009 roku, kiedy to podpisano porozumienie z firmą CGM Projekt Sp. z o.o. Warszawa na opracowanie dokumentacji projektowej. W 2013 roku wojewoda mazowiecki wydał decyzję na realizację tej inwestycji, której budowa kosztowała blisko 2,9 mln zł. Wykonawcą robót została firma Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. Lipno. Prace rozpoczęły się we wrześniu, a zakończyły w grudniu 2015 roku. W lutym 2016 r. Rada Gminy Brudzeń Duży podjęła decyzję o nadaniu rondu imienia Świętego Jana Pawła II.

Uroczystość odsłonięcia tabliczek z nowym patronem odbyła się 2 maja przed urzędem gminy w Brudzeniu Dużym. Wójt Andrzej Dwojnych przypomniał m.in. historię rzeźby, która odrestaurowana stanęła przed budynkiem urzędu. – To przeniesienie nas cywilizacyjnie do XXI wieku – mówił natomiast o otwarciu ronda w tym miejscu i dalszych planach rozbudowy drogi wojewódzkiej.

– Cieszę się szczególnie dlatego, że uroczystość ma miejsce w dniu szczególnym, w dniu Flagi Państwowej oraz Polonii i Polaków za Granicą – mówił marszałek Adam Struzik, przypominając dwie wizyty Świętego Jana Pawła II w Polsce. – Gmina Brudzeń Duży jest jedną z najpiękniejszych, to nasza perełka. Dlatego chcielibyśmy w ciągu najbliższych lat zrealizować inwestycje, które sprawią, że będzie tu bezpiecznie. Potwierdzam, że kolejne inwestycje drogowe na tym terenie rozpoczną się – podsumował Adam Struzik.

– Za prawie 4 mln zł niedługo przebudujemy odcinek drogi od lasu do ronda, a dzięki oszczędnościom przetargowym znajdą się jeszcze środki na przedłużenie prac o 200 metrów od ronda w kierunku Lipna – zapowiedział dyrektor rejonu Gostynin-Płock Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, Mirosław Kaczmarek.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji