Studenckie „Konsultacje społeczne – debata”.

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

We środę 9 kwietnia w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku odbędzie się XI Lokalna Konferencja Studencka „Konsultacje społeczne – debata”. 

Akademickie Koło Studentów i Absolwentów Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku i Akademickie stowarzyszenie „Ambitni w Działaniu” zapraszają na spotkanie, które zostanie poświęcone sytuacji społeczno-lokalnej mieszkańców Płocka oraz Mazowsza. Tym razem studenci oraz absolwenci pragną zabrać głos w sprawie, która w ostatnim czasie nabiera szerokiego znaczenia w sprawowaniu polityki lokalnej. Konferencja ta jest pewnego rodzaju pretekstem, by zasygnalizować problem, dotyczący działania władzy lokalnej w naszym mieście i regionie.

Spotkaniea będzie próbą przedstawienia i ukazania możliwości oraz korzyści, płynących z aktywnego udzielania się w konsultacjach społecznych i ich wpływu na politykę lokalną samorządu terytorialnego.  Jak mówią organizatorzy:

Działania na rzecz samorządności lokalnej dają duże pole manewru, czynią kreatywnym i przedsiębiorczym oraz wzbogacają rozwój osobisty.

Na konferencji zostaną omówione następujące zagadnienia: Budżet obywatelski, Istota i wpływ ekonomii społecznej na rozwój lokalnej społeczności, Konsultacje społeczne, a polityka lokalna, Działalność i funkcjonowanie Rad Gmin, Rad Osiedlowych i Młodzieżowych Rad Gmin.

Konferencja odbędzie się w środę, 9 kwietnia w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. Rozpoczęcie o godz. 10 w budynku G.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji