REKLAMA

Strażacy z powiatu płockiego otrzymają nowy sprzęt

REKLAMA

Strażacy z OSP Bodzanów, Rębowo i Zągoty zostaną doposażeni dzięki wsparciu samorządu Mazowsza. Do jednostek trafi ponad 61,5 tys. zł na zakup specjalistycznego sprzętu i umundurowania.

Ochotnicze Straże Pożarne z Bodzanowa, Rębowa i Zągot z powiatu płockiego otrzymają fundusze na doposażenie. Marszałek Adam Struzik podkreśla, że samorząd Mazowsza od lat przekazuje środki na doposażenie strażaków ochotników.

PowiązaneTematy

– Bardzo konsekwentnie wspieramy ochotnicze straże pożarne. Dotyczy to zarówno zakupu samochodów ratowniczo-gaśniczych, jak i sprzętu czy odzieży ochronnej. To wszystko jest niezbędne, aby strażacy mieli odpowiednie warunki pracy i czuli się bezpiecznie. Zwłaszcza ostatnie miesiące pokazały nam, jak bardzo to wsparcie jest potrzebne – mówił marszałek Adam Struzik.

Z kolei wicemarszałek Wiesław Raboszuk zaznacza, że jest to wsparcie ważne i potrzebne.– Dlatego przeznaczamy środki z budżetu Mazowsza dla ochotników m.in. w ramach naszych programów pomocowych – zwrócił uwagę wicemarszałek.

Decyzją radnych województwa do OSP z Mazowsza trafi 600 tys. zł, z czego ponad 61,5 tys. zł. do jednostek z powiatu płockiego. W tym roku samorząd Mazowsza przekazały na doposażenie strażaków ochotników i remonty strażnic ponad 21 mln zł.

Lista beneficjentów:

  • Gmina i Miasto Wyszogród – OSP Rębowo – zakup aparatów powietrznych i sygnalizatorów bezruchu – 10 667,00 zł
  • Gmina Bielsk – OSP Zągoty – zakup motopompy pływającej, agregatu prądotwórczego trójfazowego, pilarki spalinowej, narzędzia hooligan strażacki – 14 720,00 zł
  • Gmina Bodzanów – OSP Bodzanów – zakup wentylatora oddymiającego, podkrzesywarki spalinowej, opryskiwacza spalinowego, parawanu ochronnego, szelek bezpieczeństwa wraz z amortyzatorem bezpieczeństwa z liną i torbą, lancy kominowej mgłowej, zestawu przenośnych radiotelefonów, gaśnicy proszkowej – 21 200,00 zł
  • Gmina Bodzanów OSP Bodzanów – zakup umundurowania – 15 000,00 zł.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU