REKLAMA

Srebrny medal płockich pływaków na zawodach Grand Prix

REKLAMA

W sobotę, 17 października, w Ozorkowie odbyła się II Runda Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym.

PowiązaneTematy

W tych ogólnopolskich zawodach, rozgrywanych w czterech konkurencjach indywidualnych oraz wyścigu sztafetowym, wystartowało łącznie 146 zawodniczek i zawodników z 15 klubów z całej Polski.

Na Gran Prix Polski w Ratownictwie Wodnym nie mogło zabraknąć przedstawicieli Klubu Pływania i Ratownictwa Sportowego „Pływak” Płock, którzy na sobotniej imprezie pojawili się w składzie: Katarzyna Janiszkiewicz, Patrycja Kolbiarz, Karolina Kowalska, Agata Olejniczak, Karolina Skwarska, Dominik Bruchajzer, Jakub Cichocki, Michał Kukla-Kuklewicz, Michał Porwat, Maciej Skwarski oraz trenerzy Paweł Powichrowski i Łukasz Szypryt.

Najlepiej z płocczan wypadła męska sztafeta 4 razy 50 m z pasem ratowniczym, w składzie: Michał Porwat, Jakub Cichocki, Dominik Bruchajzer i Michał Kukla-Kuklewicz, która zdobyła srebrny medal z czasem 1:38,84.W pozostałych konkurencjach indywidualnych wszyscy zawodnicy „Pływaka” poprawiali swoje dotychczasowe osiągnięcia, a najlepiej z nich zaprezentowali się Dominik Bruchajzer oraz Katarzyna Janiszkiewicz. Dominik w juniorskiej konkurencji 50 m z holowaniem manekina zajął czwarte miejsce z minimalną stratą do podium. Z kolei Katarzyna podczas startu na dystansie 100 m w konkurencji ratownik, popełniła niewielki błąd, przez który została zdyskwalifikowana, a na mecie zameldowała się jako trzecia.

Warto także zwrócić uwagę na niezłą postawę płockich debiutantów (Michała Porwata oraz Karoliny i Macieja Skwarskich), którzy osiągnęli bardzo przyzwoite rezultaty, zdobywając bezcenne doświadczenie przed grudniowymi Mistrzostwami Polski, które odbędą się w Płocku.

Szczegółowe wyniki sobotnich zawodów znajdziecie TUTAJ.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU