REKLAMA

Spotkanie płockiego biznesu z Rzecznikiem Małych i Średnich Firm

REKLAMA

Izba Gospodarcza Regionu Płockiego zaprasza przedstawicieli płockiego biznesu na spotkanie z Rzecznikiem Małych i Średnich Firm, Adamem Abramowiczem. Zapisy trwają do wtorku.

W środę, 20 października o godzinie 11 w siedzibie Izby Gospodarczej Regionu Płockiego odbędzie się spotkanie przedsiębiorców z Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorców Panem Adamem Abramowiczem. Będzie można lepiej poznać zadania i obowiązki biznesu oraz podejmowane działaniach na rzecz przedsiębiorców.

Podczas spotkania zostaną również poruszone tematy ważne dla przedsiębiorców, dotyczące wprowadzenia Polskiego Ładu. Izba Gospodarcza Regionu Płockiego zachęca do przesyłania pytań do rzecznika, można to robić do 19 października do godziny 10.

Na spotkanie obowiązują zapisy. Zgłosić się można mailowo – biuro@igrp.com.pl, telefonicznie – 508591408 lub przez zakładkę „Zapisz się na szkolenie” na stronie internetowej IGRP. Termin zapisów dobiega 19 października o godzinie 12.

Instytucja Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców została utworzona w 2018 r. Do kompetencji Rzecznika MŚP należy m.in.:  • pomoc w sporach z organami administracji publicznej w tym urzędami skarbowymi i ZUS,
  • wstępowanie do postępowań przed sądami administracyjnymi, NSA i Sądem Najwyższym w sprawach dotyczących sporów przedsiębiorców z administracją publiczną,
  • występowanie z wnioskami o podjęcie uchwał i wnoszeni skarg nadzwyczajnych,
  • opiniowanie projektów aktów prawnych dotyczących interesów mikro, małych i średnich przedsiębiorców oraz zasad wykonywania działalności gospodarczej,
  • pomoc w organizacji mediacji między przedsiębiorcami a administracją,
  • współpraca z organizacjami pozarządowymi, społecznymi i zawodowymi działającymi w tym obszarze,
  • działalność edukacyjna i informacyjna w zakresie wykonywania działalności gospodarczej w Polsce.

Adam Krzysztof Abramowicz – powołany na stanowisko Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców 22 czerwca 2018 roku. Prowadził z sukcesem własną działalność gospodarczą. Był jednym z głównych inicjatorów, a zarazem prezesem Zarządu Sieci Detalistów „Nasze Sklepy”, która powstała, by chronić małych i średnich przedsiębiorców.

Był też jednym z założycieli oraz długoletnim prezesem Izby Gospodarczej Nowej Przedsiębiorczości w Białej Podlaskiej. Aktywna działalność biznesowa zaowocowała jego członkostwem w Radzie Polskiej Izby Handlu. Był radnym Rady Miasta Biała Podlaska oraz aktywnym działaczem samorządowym. Poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji.

Wykorzystując zdobyte w przedsiębiorczości doświadczenie, był m.in. członkiem sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju Sejmu RP (wcześniej Komisji Gospodarki) oraz Parlamentarnego Zespołu Wspierania Przedsiębiorców Poszkodowanych w Outsourcingu Pracowniczym przez organy administracji państwowej RP, a także przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego. W związku z powołaniem na funkcję rzecznika MŚP wystąpił z PiS i złożył mandat poselski.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU