
Po ponad dekadzie ponownie otwarto Posterunek Policji w Słupnie. Miejscowość i okolice staną się bezpieczniejsze. Placówka została zlikwidowana w styczniu 2013 roku.
Mieszkańcy Słupna i okolic mogą poczuć się bezpieczniej. W środę, 27 września odbyła się uroczystość otwarcia odtworzonego Posterunku Policji w Słupnie. Znajduje się on w budynku udostępnionym Policji przez Wójta Gminy Słupno Marcina Zawadkę.
W zaadaptowanych pomieszczeniach będzie pracowało 8 funkcjonariuszy. Będą to: kierownik posterunku, dwóch policjantów kryminalnych i pięciu funkcjonariuszy prewencji, w tym dwóch dzielnicowych.
W wydarzeniu udział wzięli m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik, Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Roman Kuster, Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemar Wołowiec.

Uroczysta zbiórka z okazji otwarcia Posterunku Policji w Słupnie rozpoczęła się złożeniem meldunku Sekretarzowi Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciejowi Wąsikowi przez dowódcę uroczystości nadkom. Jacka Kożuchowskiego.
Komendant Miejski Policji w Płocku insp. Mariusz Kryszkowski podkreślił podczas uroczystości znaczenie szybkiej reakcji funkcjonariuszy na zgłoszenia i bezpośredniego kontaktu mundurowych z mieszkańcami.
– Dzisiejsza uroczystość otwarcia Posterunku Policji w Słupnie jest szczególna, zarówno dla mieszkańców, samorządu, jak i policjantów. W ubiegłym roku, podczas spotkania z Wójtem Gminy, zainicjowano przedsięwzięcie odtworzenia Posterunku Policji, zlikwidowanego 10 lat temu. Decyzja ta poparta była szczegółową analizą stanu bezpieczeństwa oraz dążeniem do umożliwienia szybkiego i bezpośredniego kontaktu mieszkańców z policjantami. […] chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia – mówił Komendant Miejski Policji w Płocku insp. Mariusz Kryszkowski.
Kolejnym etapem wydarzenia było symboliczne wręczenie klucza do Posterunku Policji w Słupnie. Z rąk Sekretarza Stanu Macieja Wąsika, odebrał go kierownik posterunku asp. Artur Szafrański.

Następnie przedstawiciele duchowieństwa Proboszcz Parafii św. Marcina w Słupnie ks. Marek Zaborowski oraz kapelan Komendy Miejskiej Policji w Płocku ks. kanonik Jerzy Ławicki odmówili modlitwę i poświęcili siedzibę posterunku.
Minister Maciej Wąsik zwrócił uwagę na potrzebę dostrzeżenia i docenienia zasług i ciężkiej pracy wykonywanej przez policjantów.
– Bardzo dziękuję władzom samorządowym za wspaniałą współpracę dla dobra społeczności lokalnej, to dobrze, że potrafimy znaleźć wspólne cele. Powstanie tego posterunku jest rzeczą dobrą dla lokalnej społeczności. Policja musi być częścią społeczności lokalnej. Polacy w Polsce czują się bezpiecznie. To jest praca wielu ludzi, ale nade wszystko was, policjantów, za to bardzo wam dziękuję. Polska jest jednym z najbezpieczniejszych państw w Europie, dzięki Waszej ciężkiej pracy, często niedocenianej – zaznaczał Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik.

Głos zabrał również obecny na uroczystości Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Roman Kuster.
– Przez ostatnie lata odtworzono i otwarto 166 posterunków, to jest 18 posterunek otworzony w województwie mazowieckim. Życzę kierownikowi nowego posterunku, abyście, przede wszystkim prewencyjnie działali, oby przestępstw było jak najmniej. Kilka lat temu postawiliśmy sobie zadanie uspołeczniania działań Policji. Posterunki są po to, by być bliżej społeczeństwa, żeby rozumieć potrzeby społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa, aby skrócić dystans do policjantów. Struktura posterunku na pewno pozwoli na to, by policjant był widoczny w gminie – mówił zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Roman Kuster.
Wójt Gminy Słupno Marcin Zawadka wyraził wdzięczność za działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w mieście i regionie.
– Spełniło się nasze marzenie o bezpieczeństwie. Chcę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się, do tego, że ten posterunek powstał. Funkcjonariusze z posterunku w Słupnie mogą liczyć na współpracę z gminą Słupno – mówił Wójt Gminy Słupno Marcin Zawadka.

Posterunek Policji w Słupnie funkcjonował w strukturze Komendy Miejskiej Policji w Płocku od 1 kwietnia 2003 r. do 15 stycznia 2013 r, kiedy to został zlikwidowany. Decyzja o odtworzeniu Posterunku Policji została poprzedzona analizą stanu bezpieczeństwa, konsultacjami z przedstawicielami samorządu terytorialnego w zakresie możliwości lokalowych, jak i partycypacji Gminy Słupno w kosztach reaktywacji i utrzymania obiektu.
– Odtworzenie Posterunku Policji w Słupnie usprawni organizację służby i poprawi efektywność realizacji zadań. Pozwoli również na bliższy kontakt z mieszkańcami gminy, jak również wpłynie na czas reakcji na zgłoszenie – zaznacza KMP w Płocku.

Posterunek mieści się przy ul. Miszewskiej 8B w Słupnie. Budynek, w którym się znajduje, został udostępniony Policji przez Wójta Gminy Słupno w 2022 roku, a następnie poddany pracom adaptacyjnym. Pomieszczenia zostały wyremontowane z budżetu gminy oraz KWP zs. w Radomiu. Koszt inwestycji odtworzenia posterunku poniesiony przez gminę wyniósł 136 000 zł. Koszty związane z wyposażeniem pokryto z budżetu KWP zs. w Radomiu.
Chyba trzynasty posterunek :D Na co to komu. Może jeszcze posterunek na każdym osiedlu :]
40-letnich mundurowych emerytów
Najważniejsze, że poświęcona! Ku… co za ciemnogród…
40 mln Willa plus
70 mln maseczki bez certyfikatu (zutylizowane)
70 mln wybory kopertowe które nie miały prawa się odbyć
83 mln na szemrane Fundacje nadzorowane przez premiera
180 mln dla kolesi na zbędne projekty finansowane z NCBiR
190 mln rocznie na fundusz kościelny
243 mln na megalotnisko (po 8 latach nadal jest pastwisko)
250 mln na elektryczny samochód widmo
248 mln w rok na lans w kancelarii premiera
250 mln na respiratory widma od kolesia
280 mln puszczone bokiem z Funduszy Sprawiedliwości(wg NIK)
300 mln badania nad polską szczepionką (0 efektu)
325 mln dotacje na toruńskiego dyrektora
1 mld budżet roczny na Wody Polskie (0 efektów-przykład Odry)
1 mld dotacja do budowy 3 promów w programie Batory(powstało 0)
1,2 mld kary za demontaż sądownictwa
1,5 mld na wybudowany a następnie wyburzony blok w Ostrołęce
10 mld dotacja z budżetu na gebelsowską propagandę w TVP
150 mld strata Polski za brak wniosku na wypłatę z KPO
200 mld conajmniej tyle ukradziono Polakom z ich oszczędności
500 mld szacunkowe wydatki poza kontrolą sejmu z lewego budżetu Pis
to na przepustce z pierdla?