REKLAMA

Skąd ten fetor? Przyczyną był wzrost temperatury i ciśnienia

REKLAMA

W godzinach popołudniowych 12 czerwca mieszkańcy masowo zaczęli informować nas o uciążliwym zapachu, jaki unosił się nad miastem. Skąd wziął się ten fetor?

O sytuację zapytaliśmy w biurze prasowym PKN ORLEN. Jak się okazało, około godziny 14.40 we wtorek nastąpiło chwilowe blokadowe wyłączenie systemu bezpieczeństwa na kompleksie instalacji Clausa.

– Sytuacja jest ustabilizowana i nie zagraża środowisku – zapewnia biuro prasowe PKN ORLEN. – Ze względu na kierunek wiatru, w okolicy zakładu mogły wystąpić uciążliwości zapachowe – wyjaśnia.

Zakładowa straż pożarna zbadała stan jakości powietrza i nie odnotowała przekroczeń norm. A dlaczego doszło do wyłączenia systemu bezpieczeństwa?– Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną był wzrost temperatury i ciśnienia w reaktorach termicznych, spowodowany prawdopodobnie uruchamianiem sąsiedniej instalacji Hydroodsiarczania – tłumaczą w biurze prasowym. Zapewniają jednak, że natychmiast rozpoczęto stopniowe stabilizowanie systemu.

– W ciągu kilkunastu minut przeprowadzono stabilizację procesu i jednostek, w celu przywrócenia stanu sprzed zdarzenia. Za uciążliwości pragniemy bardzo serdecznie przeprosić – przekazuje w komunikacie biuro prasowe PKN ORLEN.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 11

 1. Anonim says:

  kat 27 minut temu…………ten skromny robmaszyna , uważa, ze DNA jest czyrakiem ,skaza na urodzie. ..smutne. niestety nie można przeskoczyć nagle ewolucji od Szeli do świadomości człowieka współczesnych czasów.

  No cóż. Do każdej roboty znajdzie się odpowiedni typ obsługi. Tak właśnie uważali i czynili sowieci w Polsce. Eksploatacja zasobów na obcym terenie .Skażenie obcej ziemi, zatrata ludzi. ale Moskwa , cała.

  Tu mamy gotowe wyniki zniszczeń.

  Przedwczesna śmierć. Rodzenie dzieci z wadami ciała. tego KATOWANIA, KAT NIE WIDZI.

  ………………..CYTAT Gazeta…………….
  Dzieci chorują bo to są NASZE dzieci, ludzi, którzy od urodzenia są truci przez
  rafinerię. Teraz- zgoda, zanieczyszczenie powietrza jest nieporównanie mniejsze
  niż „za komuny” kiedy smród był wszechobecny. Wtedy rodziło się u nas (i w
  Lodzi) najwięcej dzieci w różny sposób upośledzonych, co komuna skrzętnie
  ukrywała. Obecne dzieci są potomkami dziadków i rodziców regularnie trutych
  najgorszymi toksynami, uszkadzającymi organizm trwale. Chore drzewo rodzi słabe
  owoce. …………………..

 2. kat says:

  bez orlenu połowa płockich firm przestała by funkcjonować, a druga połowa bardzo szybko by się wyniosła. w każdej rodzinie znajdzie się ktoś kto dzięki tej firmie ma pracę. jak komuś przeszkadzają zapachy i martwi się o swoje dna to niech przeprowadzi się z osiedla łukasiewicza za miasto.

  PŁOCK – ORLEN = WIOSKA ZABITA DECHAMI.

 3. xx says:

  Przypominam kolejny raz , że jak ognia = władze Jakie by nie były i Orlen…………….nie chcą wiedzieć i MILCZĄ…

  Zakład nazywany UZDROWISKIEM PÓŁNOCY PŁOCKA .
  ZMIENIA GENETYCZNY STRUKTURĘ DNA U ZAŁOGI I MIESZKAŃCÓW.

  najpierw umrą – potem tym się zajmą…….kasa…..kasa. zyski.

  Śmierdziało od rana a po 14,00, to DODATEK………..

  cytat……….Bardzo wiele lat temu w d.dobrym piśmie zniszczonym w ciągu jednego dnia przez kalifaktorów biznesu w MZRiP -, PetroEcho, Romana Kuffel, pierwsza i ostatnia, napisała PRAWDĘ o Zakładzie, publikując badania dr Akademii Medycznej z Łodzi……zgodnie z specyfiką produktów z ropy naftowej i sprowadzanego z Chin furfurolu, stwierdzono pękanie struktur DNA u pracowników Zakładu…………….co wtedy doktorze………………przyspieszona śmierć i uścisk dłoni na odejście……….. powstał wrzask i tłumaczenie na dywaniku…….Dzisiaj po latach jakiś tam doktorek mówił głupoty zasłuchanym radnym , że żyją za długo , palą wszyscy i piją, przez co krótko żyją, wdychając opary z kominów opalanych węglem i plastykiem. Kiedy latający z pistoletem ogłosił Zaklad Uzdrowiskiem, od razu wszyscy OZDROWIELI A NAD PŁYNĄCYM RUCZAJEM ZE ŚCIEKÓW UZDROWISKA, zaprzyjaźnieni z obcinaczami diamentów Holandii , ziomkowie , zamierzali postawić hotele,kawiarnie fenolowe i inne duperele a na dnie ruczaju setki metrów osadów ze ścieków.

  W końcu na Sesji wynaleziono proch i zaproponowano prosić następnych doktorantów aby w TABLICY MENDELEJEWA odnaleźć ZDROWIE I SILĘ. MROŻEK NA BIEŻĄCO. Szalom. koniec mojego cytatu z …….PeroNews..

 4. Żenada says:

  Wciskają kit a wy łykacie no ale jak sie siedzi orlenowi i pisiorom w kieszeni …

 5. xx says:

  40 LAT PRZEPRACOWAŁEM PRZY TYCH „ZAPACHACH”.
  Powinni natychmiast zwolnic to enigmatyczne Biuro zapachowe z wilczym biletem na cała Polskę.
  Już chyba nie oduczycie się kłamać.

  Ohyda tego polega również na tym , że wiele tysięcy płocczan pracowało , pracuje w tym Zakładzie i dobrze wie o co chodzi.

  Jakiś chłystek posyła ludzi na wioski…………..które również są trute Uzdrowiskiem.

  Zobaczcie okoliczne cmentarze i wiek , ludzi zmarłych przedwcześnie a pracowali w toksycznych warunkach………i żyli podtruwani w miejscach zamieszkania..

 6. Legi says:

  Truć to miliony a parę złotych na stadion czy aquapark to szczypią !!! Ktoś powinien wkoncu z ta firmą zrobić porządek

  • Dex says:

   Jedna niedogodność na rok i już wielkie halo. Wyprowadź się na wieś i będziesz miał i stadion i aquapark od sołtysa w postaci łąki i bajorka. A jak nie to przywyknij, że to miasto przemysłowe. Co za dzieci…

   • Ad says:

    Co ty bredzisz czlowieku

   • Ssse says:

    To ty przywyknij że porzegnasz się ze swoimi dziećmi w wieku 50 lat bo umrzesz na raka od tych trucicieli!!!!!

 7. obserwator says:

  Dziś coś padają państwowe serwery w PL, najpierw Obywatel.gov.pl, Pz.gov.pl, Cepik.gov.pl, Epuap.gov.pl. Niedostępne były także systemy SRP, CEPiK oraz ePUAP.

  teraz Główny Inspektorat Ochrony Środowiska

 8. Jacek says:

  Przepraszam że moi pracownicy wyszli z hali ponieważ nie dało sie pracować . Musieli zostać po godzinach aby dokonczyc zaplanowane prace,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU