Zamknij

Sieci handlowe sprzedają płyn ORLENU, które otrzymały do własnego użytku

16:59, 31.03.2020 Agnieszka Stachurska
Skomentuj

W przestrzeni medialnej pojawiły się informacje o sprzedaży 5-litrowych płynów produkowanych przez PKN ORLEN po wyższej cenie, niż ustalono przez koncern. Jak podkreśla ORLEN, supermarkety nie miały prawa do sprzedaży płynów, a współpraca dotyczy dostarczenia płynów na własny użytek sklepów.
We wtorek rano dotarła do nas informacja o pojawieniu się płynów do dezynfekcji produkowanych przez PKN ORLEN w niektórych marketach, które sprzedawały je po wyższej cenie (np. 149,99 zł). Koncern z Płocka zareagował oświadczeniem.
- W związku z doniesieniami, dotyczącymi pojawienia się płynu do dezynfekcji rąk PKN ORLEN w sprzedaży w sieciach handlowych, informujemy, że takie działanie sklepów stanowi naruszenie warunków współpracy - wyjaśnia koncern.
Jak dodaje, płyn do dezynfekcji rąk produkowany przez ORLEN Oil, jest sprzedawany do sklepów wielkopowierzchniowych z wyraźnym zastrzeżeniem, że może być on wykorzystywany jedynie do zapewnienia ich bieżącego funkcjonowania. Co więcej, odbiorcy zadeklarowali, że produkt nie zostanie przeznaczony do dalszej sprzedaży.
- PKN ORLEN zdaje sobie sprawę, że produkcja płynu do dezynfekcji rąk to temat społecznie wrażliwy. Dlatego Koncern podjął decyzję o zaprzestaniu współpracy z odbiorcami, którzy wykorzystują sytuację do osiągania zysków, często zawyżonych, kosztem klientów - wyjaśnia biuro prasowe ORLENU.
Koncern zapewnia, że od momentu uruchomienia produkcji dążył do zwiększania wolumenów dostaw na potrzeby instytucji państwowych i klientów. W marcu łącznie 1 mln litrów płynu do dezynfekcji rąk trafił do Agencji Rezerw Materiałowych, która przekazuje go na potrzeby szpitali, przychodni i instytucji publicznych. Bezpośrednio do szpitali i instytucji PKN ORLEN dostarczył z kolei 300 tys. litrów. W kwietniu Zakład w Jedliczu wyprodukuje ok. 5 mln litrów. Będzie to możliwe dzięki uruchamianemu właśnie drugiemu zbiornikowi na płyn, o pojemności 350 m szesc. Umożliwi to produkcję i konfekcjonowanie w trybie ciągłym, z wydajnością ok. 1,2 mln litrów na tydzień.

(Agnieszka Stachurska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

SpywareSpyware

0 0

Komuś wiadomo jaka to sieć? 18:32, 31.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JJJJ

0 0

E Leclerc i Intermarche 08:55, 02.04.2020



Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu petronews.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%