REKLAMA

Sieci handlowe sprzedają płyn ORLENU, które otrzymały do własnego użytku

REKLAMA

W przestrzeni medialnej pojawiły się informacje o sprzedaży 5-litrowych płynów produkowanych przez PKN ORLEN po wyższej cenie, niż ustalono przez koncern. Jak podkreśla ORLEN, supermarkety nie miały prawa do sprzedaży płynów, a współpraca dotyczy dostarczenia płynów na własny użytek sklepów.

We wtorek rano dotarła do nas informacja o pojawieniu się płynów do dezynfekcji produkowanych przez PKN ORLEN w niektórych marketach, które sprzedawały je po wyższej cenie (np. 149,99 zł). Koncern z Płocka zareagował oświadczeniem.

– W związku z doniesieniami, dotyczącymi pojawienia się płynu do dezynfekcji rąk PKN ORLEN w sprzedaży w sieciach handlowych, informujemy, że takie działanie sklepów stanowi naruszenie warunków współpracy – wyjaśnia koncern.

Jak dodaje, płyn do dezynfekcji rąk produkowany przez ORLEN Oil, jest sprzedawany do sklepów wielkopowierzchniowych z wyraźnym zastrzeżeniem, że może być on wykorzystywany jedynie do zapewnienia ich bieżącego funkcjonowania. Co więcej, odbiorcy zadeklarowali, że produkt nie zostanie przeznaczony do dalszej sprzedaży.– PKN ORLEN zdaje sobie sprawę, że produkcja płynu do dezynfekcji rąk to temat społecznie wrażliwy. Dlatego Koncern podjął decyzję o zaprzestaniu współpracy z odbiorcami, którzy wykorzystują sytuację do osiągania zysków, często zawyżonych, kosztem klientów – wyjaśnia biuro prasowe ORLENU.

Koncern zapewnia, że od momentu uruchomienia produkcji dążył do zwiększania wolumenów dostaw na potrzeby instytucji państwowych i klientów. W marcu łącznie 1 mln litrów płynu do dezynfekcji rąk trafił do Agencji Rezerw Materiałowych, która przekazuje go na potrzeby szpitali, przychodni i instytucji publicznych. Bezpośrednio do szpitali i instytucji PKN ORLEN dostarczył z kolei 300 tys. litrów.

W kwietniu Zakład w Jedliczu wyprodukuje ok. 5 mln litrów. Będzie to możliwe dzięki uruchamianemu właśnie drugiemu zbiornikowi na płyn, o pojemności 350 m szesc. Umożliwi to produkcję i konfekcjonowanie w trybie ciągłym, z wydajnością ok. 1,2 mln litrów na tydzień.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Spyware says:

    Komuś wiadomo jaka to sieć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU