REKLAMA

Siatkarskich emocji w SP3 ciąg dalszy

REKLAMA

Tydzień po VII Rodzinnym Turnieju Siatkówki i Rzucanki Siatkarskiej, w Szkole Podstawowej nr 3 w Płocku odbył się kolejny turniej siatkarski. Tym razem był to VII Rodzinny Turniej Dwójek Siatkarskich dla uczniów klas 4-6, w którym udział wzięły 22 pary. Zawody podobnie jak poprzednio, objęte zostały patronatem prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej – Pawła Papke.

Rozgrywki tradycyjnie podzielono na fazę eliminacyjną oraz pucharową. W związku z tym eliminacje rozgrywane były w czterech grupach, systemem każdy z każdym. Zgodnie z regulaminem głównymi aktorami sobotnich zawodów były dzieci, ponieważ dorośli ze względu na nisko zawieszoną siatkę, nie mogli wykonywać bloków i ataków.

Po zakończeniu fazy eliminacyjnej przyszedł czas na rozpoczęcie gry o poszczególne pozycje. Drużyny z pierwszych dwóch miejsc w każdej grupie eliminacyjnej, rywalizowały o miejsca 1-8, z miejsc trzecich i czwartych o miejsca 9-16, a pozostałe o miejsca 17-22.

Ostatecznie w półfinałach spotkali się: Paweł Kurowski z siostrą i Paweł Krzeszewski z tatą oraz Wiktoria Zagumny z mamą i Hubert Łabiński z bratem. Z półfinałowych konfrontacji zwycięsko wyszli: Paweł Kurowski oraz Hubert Łabiński, którzy awansowali do finału, w którym Paweł Kurowski pokonał Huberta Łabińskiego 25:16. Natomiast w meczu o trzecie miejsce Paweł Krzeszewski uległ Wiktorii Zagumny 21:25.

Na zakończenie turnieju dwójek siatkarskich, zgodnie z tradycją odbył się mecz pomiędzy rodzicami, po którym miała miejsce uroczystość wręczenia nagród. Pamiątkowe medale, z rąk Bożeny Rulak – dyrektor SP3 w Płocku oraz Magdaleny Lewandowskiej – przewodniczącej Rady Mieszkańców Osiedla Łukasiewicza, otrzymali wszyscy uczestnicy sobotnich zawodów.

Oprócz medali, pary z miejsc 1-4, zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami, a dodatkowo, po ceremonii wręczenia medali, nastąpiło losowanie nagród wśród uczestników turnieju. Wśród nich były: książka Pawła Zagumnego z dedykacją dla uczestników turnieju, piłki z autografami: Lotosu Trefl Gdańsk, Asseco Resovii Rzeszów, Chemika Police, Indykpolu AZS Olsztyn oraz sprzęt sportowy ufundowany przez rodziców grających w turnieju.Zawody wsparli: Rada Mieszkańców Osiedla Łukasiewicza, Carrefour Płock, E. Wedel, Asseco Resovia Rzeszów, Lotos Trefl Gdańsk, Indykpol AZS Olsztyn, Chemik Police oraz Państwo Gapińscy, Mikołajczyk, Brach i Zając.

Kolejne rodzinne zmagania siatkarskie w SP3 w Płocku odbędą się w maju 2016 roku.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. Paweł Kurowski z siostrą
2. Hubert Łabiński z bratem
3. Wiktoria Zagumny z mamą
4. Paweł Krzeszewski z tatą
5. Dominika Brach z tatą
6. Ola Zając z tatą
7. Zuzia Mikołajczyk z tatą
8. Sebastian Brach z mamą
9. Karolina Mejer z wujkiem
10. Piotrek Kulesza z tatą
11. Magda Podolewska z siostrą
12. Wiktoria Malik z mamą
13. Oliwia Gapińska z tatą
14.Magda Kwasiborska z tatą
15. Oliwia Żaglewska z siostrą
16. Emila Kruk z siostrą
17. Klaudia Demianiuk z bratem
18. Lena Lisowska z tatą
19. Łyzińska Gabrysia z tatą
20. Natalia Demianiuk z bratem
21. Nadia Pogorzelska z tatą
22. Zuzia Rutkowska z mamą.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU