REKLAMA

Siatkarski turniej w SP23 [ZDJĘCIA]

REKLAMA

PowiązaneTematy

10 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 23 w Płocku odbył się siatkarski turniej dziewcząt Sławpol CUP. Zawody rozgrywały się w czterech kategoriach wiekowych. Łącznie w turnieju wystartowało 47 drużyn, złożonych z dziewcząt ze szkół podstawowych z Płocka, Siecienia, Sikorza, Brudzenia Dużego oraz Drobina. W sumie, na parkiecie rywalizowało około 180 dziewcząt. Zmagania te były możliwe dzięki współpracy firmy Sławpol, klubu siatkarskiego MUKS Volley Płock oraz szkół podstawowych nr 3, nr 22 oraz nr 23.

Rzucanka siatkarska
– Dziewczęta z klas 1-3 rywalizowały ze sobą w turnieju rzucanki siatkarskiej, czyli uproszczonej formy siatkówki, z łapaniem i rzucaniem zamiast odbić – powiedział Rafał Podolewski, nauczyciel wychowania fizycznego w SP3. – Na starcie pojawiło się 9 dwuosobowych drużyn. Pierwszym etapem rozgrywek były eliminacje, rozgrywane w dwóch grupach, systemem każdy z każdym – dodał. Po zakończeniu spotkań eliminacyjnych, do półfinału awansowały 4 drużyny, reprezentujące SP23: I, II, III i V. Oba półfinały (SP23 I – SP 23 II i SP23 III – SP23 V) zakończyły się wynikiem 10:5. W meczu o 3. miejsce drugi zespół SP23 uległ piątemu, zaś w finale trzecia drużyna SP23, pokonała 10:5 szkolne koleżanki z pierwszej drużyny.

Dwójki siatkarskie
W rozgrywkach dwójek siatkarskich wystartowało 17 zespołów. W tej kategorii rywalizowały dziewczęta z klas 4, choć nie brakowało też przedstawicielek klas 2 i 3. Obowiązywały już zasady normalnej siatkówki. Zgłoszone zespoły na początku rozgrywały spotkania w czterech grupach eliminacyjnych, systemem każdy z każdym. W kolejnym etapie zaczął obowiązywać system pucharowy, który pozwolił na wyłonienie końcowej klasyfikacji zawodów. W decydującej fazie rozgrywek, w pierwszej ósemce znalazły się po 3 ekipy z SP23 i SP3 oraz po jednej z SP Brudzeń i SP22. W meczach półfinałowych pierwsza drużyna SP3 pokonała swoje koleżanki z trzeciego zespołu – 15:5, a druga drużyna SP22 wygrała z trzecim zespołem SP23 – 15:8. Spotkania medalowe stały na bardzo wysokim poziomie, można było podziwiać w nich m.in. rozegrania piłki na 3 odbicia oraz próby ataku. W spotkaniu o brąz SP3 III pokonało ekipę z SP23 III – 15:10. Natomiast w finale takim samym wynikiem zakończył się mecz drużyny SP22 II, która pokonała SP3 I.

Trójki siatkarskie
Dziewczęta z 5 klas rywalizowały w kolejnej kategorii, jaką były trójki siatkarskie. Na starcie pojawiło się 13 drużyn. Pierwszy etap rywalizacji podzielony był na trzy grupy eliminacyjne. Po fazie eliminacji, 6 najlepszych drużyn rozegrało spotkania rozstawieniowe do grup rywalizujących o miejsca 1-3 i 4-6. Z kolei drużyny, które zajęły 3. i 4. miejsca w grupach, rywalizowały o rozstawienie do walki o miejsca 7-9 i 10-12. Ostatecznie, o pierwsze trzy lokaty rywalizowały ze sobą dwie drużyny z SP22: I i II oraz jedna z SP23 I. O miejsca 4-6 walczyły z kolei ekipy z Drobina, SP22 III oraz SP23 II. W tej kategorii najlepsze okazały się dziewczęta z SP23 I, które wygrały spotkania z zespołami z SP22. W meczu decydującym o zajęciu 2. pozycji, SP 22I pokonało SP 22II. W spotkaniach o miejsca 4-6 najlepsze okazały się dziewczęta z SP Drobin, które wyprzedziły drużyny SP23 II i SP22 III.

Czwórki siatkarskie
Ostatnią kategorią dla najstarszej grupy dziewcząt, były czwórki siatkarskie. Spotkało się tu 8 ekip, złożonych z uczennic klas 6. W tych rozgrywkach, oprócz drużyn z płockich SP23 i SP3, do rywalizacji przystąpiły również po dwie ekipy z Brudzenia Dużego i Drobina oraz po jednej z Sikorza i Siecienia. Eliminacje toczyły się w dwóch grupach. Następne spotkania w systemie pucharowym pozwoliły wyłonić końcową klasyfikację rozgrywek. W tej kategorii bezkonkurencyjne okazały się reprezentantki z SP23, które w półfinale pokonały ekipę z SP3, a w finale nie dały żadnych szans drużynie SP Drobin II. W meczu o 3. miejsce płockie SP3 zwycięsko wyszło z konfrontacji z SP Drobin I.

Klasyfikacje końcowe
Po zakończeniu zmagań sportowych, nastąpiła ceremonia wręczenia nagród. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsze 3 drużyny z każdej kategorii, również okazały puchar. Ceremonii wręczenia nagród dokonali Małgorzata i Sławomir Kalinowscy z firmy Sławpol. Dodatkowo, każda ze szkół otrzymała w prezencie piłki, niezbędne do dalszego szlifowania siatkarskich umiejętności. Ponadto, specjalnymi statuetkami nagrodzone zostały najlepsze zawodniczki z każdej kategorii.

Miejmy nadzieję, że wśród rywalizujących zawodniczek znajdzie się choć jedna, przyszła reprezentantka Polski.

Klasyfikacja końcowa rzucanki siatkarskiej:
1. SP23 III,
2. SP23 I,
3. SP23 V,
4. SP23 II.

Klasyfikacja końcowa dwójek siatkarskich:
1. SP22 II,
2. SP3 I,
3. SP3 III,
4. SP23 III.

Klasyfikacja końcowa trójek siatkarskich:
1. SP23 I,
2, SP22 I,
3. SP22 II,
4. SP Drobin.

Klasyfikacja końcowa czwórek siatkarskich:
1. SP23,
2. SP Drobin II,
3. SP3,
4. Drobin I.

Najlepsze zawodniczki turnieju:
Rzucanka siatkarska: Wiankowska Julia – SP23,
Dwójki siatkarskie: Kazula Paulina – SP22,
Trójki siatkarskie: Grodzicka Wiktoria – SP23,
Czwórki siatkarskie: Zuzanna Orłowska – SP Drobin.